Soczewki kontaktowe dla seniora – Jakie wybrać?

Soczewki Purevision 2 for PresbyopiaSoczewki kontaktowe dla seniora. Musisz wiedzieć jak je wybrać.

Na pogorszenie wzorku mogą cierpieć zarówno młode, jak i starsze osoby. Szczególnie te drugie są narażone na powstawanie wad wzroku, gdyż z wiekiem oczy ulegają osłabieniu, co powoduje konieczność korekcji wzroku.

Wbrew pozorom starsze osoby nie są jednak wcale skazane na niewygodne okulary. W ich przypadku doskonale sprawdzą się bowiem także soczewki kontaktowe, do których należą Purevision 2 for Presbyopia.

Presbiopia, czyli starowzroczność – czym jest?

Wraz z wiekiem osłabieniu ulegają wszystkie nasze zmysły. Jako pierwszy zazwyczaj pogarsza się wzrok. Oczy są jednym z najważniejszych narządów w ciele człowieka, to za ich pomocą widzimy bowiem otaczający nas świat, rozpoznajemy twarze naszych bliskich, czytamy książki oraz oglądamy telewizję.

Niestety, wraz z wiekiem znacząco zmniejsza się elastyczność soczewki naszego oka oraz jej możliwości akomodacyjne. Skutkuje to pojawieniu się starowzroczności, czyli presbiopii, która to wada zaczyna dotykać już osoby w wieku 40-45 lat.

Presbiopia powoduje pogorszenie widzenia przedmiotów położonych blisko nas i wynika ze zmniejszenia lub utraty zdolności akomodacji oka. Presbiopia jest procesem fizjologicznym, który wynika wprost ze starzenia się naszego organizmu i niestety nie da się jej zapobiec. Co więcej, wada ta dotyka także osoby, które wcześniej miały sprawny wzrok i nie wymagały jego korekcji.

Soczewki kontaktowe dla seniora – jakie powinny być?

Osoby, które mają stwierdzoną presbiopię mają dwa wyjścia. Pierwszym z nich jest zakup okularów korekcyjnych, a drugim skorzystanie z soczewek kontaktowych. Ta druga opcja jest jednak o tyle wygodniejsza, że nie wymaga od nas całkowitej zmiany wizerunku, co docenią zwłaszcza osoby, które do tej pory nie nosiły okularów. Soczewki kontaktowe są bowiem zupełnie niewidoczne dla osób postronnych i tylko ich użytkownik wie, że z nich korzysta.

Wybierając soczewki kontaktowe pamiętajmy jednak, że powinny być one prawidłowo dobrane do naszej wady wzroku oraz stylu życia. Ich wybór warto więc skonsultować z okulistą.

Soczewki Purevision 2 for Presbyopia – idealny wybór dla osób po 40 roku życia

Idealnym wyborem dla osób, u których z wiekiem wzrok uległ pogorszeniu, są soczewki Purevision 2 for Presbyopia. Są to soczewki stworzone specjalnie z myślą o osobach cierpiących na starowzroczność, czyli najczęściej osobach po 40 roku życia odczuwających pogorszenie widzenia bliskich przedmiotów.

Soczewki Purevision 2 for Presbyopia to wieloogniskowe soczewki kontaktowe, które poprawiają widzenie zarówno z bliska, jak i z dali. Mogą być użytkowane w praktycznie każdych warunkach, zarówno w domu, jak i poza nim. Ich delikatna i zaokrąglona krawędź sprawia, że noszenie soczewek jest komfortowe także dla osób, które po raz pierwszy mają je na sobie. Dodatkowym atutem soczewek Purevision 2 for Presbyopia jest także zmniejszenie odblasków, przez co doskonale nadają się także dla osób prowadzących auto i pracujących przy komputerze.

W najlepszej cenie kupić możemy soczewki Purevision w Okularywsieci.pl. Jest to sklep internetowy, w którego ofercie znaleźć można różne rodzaje soczewek kontaktowych, w tym także Purevision 2 for Presbyopia.

Słuchmed badanie słuchu za darmo