Seniorze, to wypada! Czy przejmować się opiniami ludzi?

Seniorka gra na gitarzeWypada czy nie wypada być sobą?

Statystyki jasno pokazują, że we współczesnym społeczeństwie coraz większą grupę stanowią osoby starsze. Zmienia się nie tylko ich liczba, ale i styl życia. Dobrą wiadomością jest to, że seniorzy są coraz bardziej aktywni i zaangażowani. Chodzi tutaj nie tylko o aktywność fizyczną, ale i o udział w różnych projektach i przedsięwzięciach.

To nie wypada?

Niestety, przy okazji takich wydarzeń pojawiają się jednak głosy, że „to nie wypada”, że „jak tak można”, „że babcia to powinna siedzieć i na drutach robić!”. Tego typu opinie wyrażają najczęściej osoby młode, które być może nie doceniają doświadczenia życiowego osób starszych, wszystkiego tego, co przeszły w życiu i ogromu emocji, jakich doświadczyły. Może to również wynikać z tego, że wiele osób najzwyczajniej w świecie zapomina, że każdego z nas czeka „bycie Seniorem”.

Czy przejmować się opiniami ludzi?

Tymczasem nikt tak nie zasługuje na beztroskę, jak właśnie Seniorzy! Po wielu latach pracy zawodowej, wychowywania dzieci, dbania o wszystkich innych, powinien nadejść taki moment, w którym człowiek ma czas na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Nie powinien się przy tym absolutnie przejmować opiniami innych ludzi. Wręcz przeciwnie, powinien korzystać z życia na tyle, na ile jest to tylko możliwe.

Wydarzenia dla seniorów

Na szczęście, współcześnie coraz więcej uwagi poświęca się grupie wiekowej seniorów. W wielu gminach powstają Rady Miejskie Seniorów, jest coraz więcej Uniwersytetów III Wieku, różnych organizacji, które skupiają wokół siebie osoby starsze. Z roku na rok rośnie liczba wszelakich imprez plenerowych, takich jak Senioralia czy też Targi Seniora, których oferta jest skierowana bezpośrednio dla tej grupy wiekowej. Podobnie dzieje się w Internecie i na Facebooku, gdzie można znaleźć coraz więcej stron przyjaznych Seniorom, jak np. Pełnia życia – Opieka24. Pamiętajmy, że każdy z nas ma prawo do dobrej zabawy i korzystania z życia pełnymi garściami!

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo