Senior w podróży – Zalety wczasów zimowych i letnich w kamperze

Jako ludzie żyjący w czasach pełnych różnorakich wygód – także na urlopie oczekujemy komfortu. A gdyby tak podejść do wczasów, tych letnich i tych zimowych, nieco inaczej? Poczuć prawdziwą wolność i zasmakować surowego życia prawdziwego podróżnika? Gdyby, tak zamiast pięciogwiazdkowego hotelu wybrać kampera? Oto zalety wczasów w kamperze.

1. Jedziesz gdzie chcesz

Dziś jesteś tu, jutro – tam, a pojutrze – jeszcze dalej. Wybierając wakacje w kamperze, codziennie możesz być gdzie indziej. Zamiast przywiązywać się do jednego miejsca, zwiedzisz wiele miejsc i doświadczysz mnóstwa przygód. To pozwoli Tobie i Twojej rodzinie zgromadzić wiele niezapomnianych wspomnień, których z pewnością nie zdobędziecie w luksusowym i bezdusznym hotelu.

2. Wyposażenie kampera

Czasy, gdy podróże kamperem oznaczały całkowite odcięcie się od świata zewnętrznego, minęły. Teraz w kamperze możecie czuć się jak w domu, pod każdym względem. Profesjonalna zabudowa busa na kampera posiada wiele udogodnień dzięki zdobyczom techniki. I tak na przykład w Waszym domu na kółkach możecie zainstalować router i zawsze być w zasięgu sieci. To przydatne, jeśli musicie nagle napisać maila, pragniecie pochwalić się zdjęciami z wyjazdu na portalu społecznościowym, lub po prostu chcecie być na bieżąco z wiadomościami ze świata.

Poza Internetem, w kamperze może się Wam przydać także telewizor i DVD. Nie musicie martwić się brakiem prądu. Akumulator w kamperze ładuje się podczas jazdy, a zgromadzony w nim prąd wystarcza przeważnie na 2 dni postoju. Co więcej, bardzo dużo samochodów podróżnych jest wyposażonych w baterie słoneczne, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.

Wyposażenie kampera

Wyposażenie kampera

3. Bez pakowania

Do niewątpliwych zalet wakacji w kamperze należy to, że jeśli zapragniecie przenieść się w inne miejsce – po prostu wsiadacie do kampera, i jedziecie. Nie musicie się ponownie pakować i tracić czasu.

4. Toaleta

Dla tych z Was, którzy szukali kiedykolwiek na campingu toalety, albo stali w kolejce do łazienki w pensjonacie, mamy dobre wieści. Nowoczesne kampery wyposażone są w toalety. Możecie więc zapomnieć o przebieraniu nogami w kolejce lub bieganiu po nocy z latarką.

5. Niepogoda Was nie złapie

Na wakacjach Waszym ulubionym zajęciem są kąpiele słoneczne? To super, pod warunkiem, że pogoda dopisuje. Fatalnie, jeśli pojedziecie do pensjonatu po miesiącach oczekiwania, a tu – deszcz. I tak przez dwa tygodnie. Nic nie możecie na to poradzić. Chyba że podróżujecie kamperem. Nim złapiecie słońce – wystarczy śledzić prognozy pogody.

6. Znacie warunki

Pokój pełen starych gratów, brudne łazienki, większa niż oferowana w katalogu odległość od morza – to brzmi jak opowieść fantasy o najgorszych wczasach życia, które niestety bardzo często się zdarzają. Na szczęście w kamperze Was to nie spotka. Jadąc na wakacje kampowozem, zwłaszcza własnym, doskonale znacie jego standard, wyposażenie i stan techniczny. A odległość od morza? Cóż, sami ją określacie.

7. Co z czworonogiem?

To pytanie każdego roku spędza sen z powiek posiadaczy psów: co zrobić z pupilem, kiedy będziemy korzystać z urlopu? Hotel? Opieka domowa? To wyjścia, które zmuszają Was do rozstania z psiakiem, no i są dość kosztowne. Nie do każdego hotelu czy pensjonatu możecie pojechać razem z czworonożnym przyjacielem. A w kamperze jesteście u siebie, więc nikt Wam nie zabroni podróży ze zwierzakiem.

8. Poznacie się na nowo

Trzeba przyznać, że pary wspólnie podróżując kamperem, mogą odkryć na nowo więź, która ich łączy. Wypad we dwoje pozwoli oderwać się na chwile od rzeczywistości i skupić się tylko na partnerze. Wakacje w kamperze to idealny sposób na to, by przeżyć drugą młodość i szaloną przygodę we dwoje, wszędzie tam gdzie Was wzrok poniesie.

Jak widać wakacje w kamperze to idealny sposób, by doświadczyć wolności i nowej jakości życia – zwolnić, poczuć promienie słońca na skórze i po prostu odpocząć bez względu na wiek. Kamper w pełni zastępuje dom, posiada wszystkie niezbędne elementy wyposażenia: łóżko, łazienkę, toaletę, aneks kuchenny i wiele innych udogodnień. Nie ma więc na co czekać. Już dziś zaplanuj wymarzoną podróż. Życie ma się tylko jedno, trzeba więc z niego czerpać jak najwięcej!

Słuchmed badanie słuchu za darmo