Senior w centrum uwagi

senior z aparatemSeniorzy też mają pasje.

Seniorzy są jedną z najaktywniejszych grup społecznych. Uczestniczą w życiu publicznym, dokształcają się, podróżują i udowadniają, że prawdziwe życie zaczyna się po pięćdziesiątce. To właśnie do nich i ich rodzin adresowane są 2. Targi Seniora®, które odbędą się w dniach 5-6 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Patronem medialnym jest portal dla seniorów i 60+ SlowoSeniora.pl.

Oferta ponad 100 wystawców z wielu branż, mnóstwo nagród do wygrania (wycieczki, vouchery na pobyty w spa itp.), koncerty i pokazy mody czy spotkania z wyjątkowymi gośćmi (m.in. ks. Adamem Bonieckim, Haliną Kunicką, Katarzyną Gaertner) – program drugiej edycji targów zapowiada się imponująco!

Dla każdego coś dobrego!

W ofercie wystawców nie zabraknie popularnych uzdrowisk i sanatoriów, hoteli, domów opieki, firm medycznych, zakładów opiekuńczo-leczniczych, sprzętu rehabilitacyjnego oraz nowoczesnych systemów opiekuńczo-ratunkowych. Szeroką ofertę kulturalno-warsztatową zaprezentują również instytucje miejskie z Krakowa. Będą to między innymi muzea, domy kultury i Centra Aktywności Seniorów. Ponadto dla wszystkich zwiedzających, wystawcy przygotowali atrakcyjne karty rabatowe oraz zniżki na pobyt w hotelach oraz sanatoriach. Do wygrania będą również wycieczki krajowe oraz zagraniczne.

Znakomici goście i niezapomniane koncerty

Wydarzenie swoją obecnością uświetnią wyjątkowi goście specjalni. Na Dużej Scenie odbędzie się spotkanie m.in. z ks. Adamem Bonieckim – wieloletnim redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, jednym z najpopularniejszych i najbardziej szanowanych duchownych w Polsce. Podróżnicy Elżbieta i Andrzej Lisowscy, twórcy telewizyjnego „Światowca” i radiowego „Południka Cafe” opowiedzą o kulisach swoich wypraw w najdalsze zakątki świata. Wrażeń artystycznych dostarczą z kolei autorka kilkunastu płyt, z których trzy doczekały się statusu złotych – Halina Kunicka oraz wybitna polska kompozytorka, twórczyni takich przebojów jak „Małgośka” czy „Bądź gotowy dziś do drogi” – Katarzyna Gaertner. Ponadto na zwiedzających czeka koncert muzyki perkusyjnej w wykonaniu zespołu Filharmonii Krakowskiej występ Orkiestry Dętej Solvay.

Specjalne strefy tematyczne

Podczas 2. edycji uczestnicy targów będą mogli skorzystać również z bezpłatnych badań. Sprawdzą wzrok i słuch, skorzystają z porad kardiologa i lekarzy innych specjalizacji. Ponadto przez dwa dni w specjalnej strefie warsztatowej odbędą się liczne wykłady poświęcone tematyce zdrowotnej, sportowej czy kulinarnej oraz zajęcia sportowe i relaksacyjne.

Wielu seniorów to ludzie aktywni, którzy kochają podróżować i odkrywać nowe kultury. Głównie dla nich powstanie specjalna Strefa Podróżnika, w której będzie można spotkać najpopularniejszych autorów książek podróżniczych, m.in. Elżbietę Tomczyk-Miczka, dziennikarkę, podróżniczkę, znawczynię kultury oraz autorkę ponad 12 albumów i przewodników, wspomnianych wcześniej Elżbietę i Andrzeja Lisowskich czy znanych podróżników – Kazimierza Ludwińskiego i Wawrzyńca Kuca.

Influencerów reprezentować będzie znana blogerka modowa Krystyna Bałakier, która wystąpi z prelekcją o tym jak stylowo wyglądać w wieku 50+. Organizatorzy nie unikają też podejmowania poważnych tematów. Pierwszego dnia w południe zapraszają na debatę poświęconą polityce senioralnej z udziałem przedstawicieli samorządów Krakowa I Małopolski. Będzie to okazja nie tylko do wysłuchania przedstawicieli władzy, ale też zadania trudnych pytań w sprawach dotyczących problemów dotykających osób z najstarszej grupy społecznej. Znajdzie się też czas na osobiste refleksje. Z prelekcją „Srebrne tabu?! O przyjaźni, miłości, seksualności w wieku dojrzałym” wystąpi dr Monika Mularska-Kucharek.

Oprócz występów i prelekcji na dla zwiedzających przygotowano trzy wystawy fotograficzne. Na targach będzie można również przetestować sprzęt elektroniczny i motoryzacyjny, a w specjalnej strefie miejskiej złożyć ważne wnioski, np. do wydania Krakowskiej Karty Miejskiej. Warto więc pamiętać o zabraniu dokumentów osobistych.

Wydarzenie dla całej rodziny

Wstęp na targi jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają dojazd specjalnie oznakowanymi autobusami MPK z Ronda Czyżyńskiego, Ronda Dywizjonu 308, przystanków: M1 Nowohucka oraz Centralna. Więcej szczegółów na: www.targiseniora.krakow.pl.

Wydarzenie będzie miało charakter międzypokoleniowy. Organizatorzy zapraszają do siebie wszystkich chętnych seniorów wraz z rodzinami.

Patronat honorowy nad 2. edycją Targów Seniora® objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa.