Senior na wakacjach: Morze czy Góry? A może Jeziora

Morze, góry czy jeziora? Wiele zależy od zdrowia seniora.

Czas wakacji. Okres tak bardzo wyczekiwany i ukochany przez wszystkie dzieci, jest dobrą okazją dla wszystkich do tego, by nieco wypocząć. A najlepszym sposobem na to, by oderwać się od trosk dnia codziennego i rutyny jest wyjazd! Niestety, często zdarza się, że seniorzy tracą ochotę na eskapady, tłumacząc swoją niechęć do opuszczania domów wiekiem lub dolegliwościami zdrowotnymi. A jednak świadomie zaplanowany wypoczynek może mieć zbawienny wpływ na zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne.

Sanatorium na wakacje

Osoby, które chcą poprawić swoje zdrowie, mogą obecnie wybierać w bogatej i urozmaiconej ofercie wyjazdów do sanatoriów. W Polsce jest wiele miejscowości, które mają status uzdrowiskowych. W tamtejszych ośrodkach każdy Senior znajdzie coś dla siebie: zabiegi, kąpiele zdrowotne, masaże. Dwa tygodnie poświęcone tylko sobie i swojemu zdrowiu może mieć zbawienny wpływ na człowieka i dać mu siły i energię na kilka miesięcy. W tym przypadku również kwestie finansowe można rozwiązać w korzystny dla Seniora sposób, bowiem o taki wyjazd można się starać również z ramienia NFZ.

Morze Bałtyckie dobry wybór dla seniora?

Nieprawdopodobnym atutem naszego pięknego kraju jest fakt, że bez konieczności wyjazdu za granicę możemy spędzić czas zarówno nad morze, jak i w górach. Pobyt nad Bałtykiem to okazja do wielu spacerów i relaksu. Niestety temperatura wody nie zachęca do długich kąpieli, ale może być świetną motywacją, aby zacząć morsować (co ma fantastyczny wpływ na zdrowie!).

Góry dla seniora? Tak, ale nie wszystkie

Również góry w Polsce są zróżnicowane. Absolutnie, nikt nie oczekuje od Seniorów wypraw w Tatry Wysokie (co może być niebezpieczne również ze względu na różnicę ciśnienia atmosferycznego w górach). Niemniej jednak pasma niższe, jak np. Góry Świętokrzyskie czy też Beskid Mały lub Niski oferują fantastyczne trasy, które nie ustępują atrakcyjnością i pięknymi widokami.

Polskie jeziora dla seniora

Każdemu należy się odpoczynek, ale Seniorzy szczególnie zasługują na to, aby móc wypocząć, korzystać z wolnego czasu i żyć pełnią życia. Idealnym miejscem są również polskie jeziora, bogactwo turystyczne Polski. Jeziora to nie tylko Mazury, ale również pozostałe pojezierza w Polsce, w których zaznamy spokoju i piękna.

Słuchmed badanie słuchu za darmo