Senior MultiCare – Twoje zdrowie w najlepszych rękach!

geriatrzySeniorzy zasługują na dobrą opiekę.

Czas młodości mija szybko – zdecydowanie zbyt szybko, by można było się z tym pogodzić. Procesy dojrzewania organizmu trwają do około 20-25. roku życia, a już po 35. roku życia powoli rozpoczyna się proces starzenia. Osoby w dojrzałym wieku wciąż mają jeszcze wiele planów na życie, są aktywne zawodowo, rodzinnie i towarzysko i wcale nie chcą się z tym żegnać na rzecz ciepłych kapci i oglądania seriali przed telewizorem! Dlatego powinny jak najwcześniej zacząć dbać o profilaktykę zdrowotną.

Profilaktyka zdrowia – zadbaj, by nie zestarzeć się przedwcześnie!

W obecnych czasach długość życia jest zdecydowanie większa, między innymi dzięki wysoko rozwiniętej medycynie, która umożliwia wczesne reagowanie na rozmaite choroby i całkowite ich leczenie. Dobrze jest ze swojej strony zadbać także o wysoką jakość swojego życia, a jest ona możliwa między innymi dzięki korzystaniu ze zdobyczy medycyny. Jedną z nich jest fantastyczna diagnostyka. Bogactwo narzędzi diagnostycznych i testów laboratoryjnych pozwala na szybkie skonfrontowanie objawów z prawdziwą chorobą i wdrożenie leczenia.

Oprócz badań diagnostycznych wykonywanych po pojawieniu się pierwszych objawów chorobowych, należy także okresowo wykonywać ogólne badania krwi i moczu. Wyniki tych badań zazwyczaj sygnalizują niekorzystne zmiany w organizmie i pozwalają zwrócić uwagę na nieprawidłowości, a w najlepszym razie – upewnić się, że jest się zdrowym.

Profilaktyka zdrowotna powinna polegać na zdrowej diecie i aktywności fizycznej oraz umysłowej każdego dnia. Tym sposobem można zdecydowanie odroczyć nadejście procesu starzenia się ciała.

Jak objawia się starość i gdzie wówczas szukać pomocy?

Starzenie się organizmu rozpoczyna się powoli, i trwa do końca życia. Polega na spowolnieniu metabolizmu, spadku odporności, często pokazują się wówczas zaniedbania zdrowotne z poprzednich lat. Osoby w dojrzałym wieku powinny mieć zapewnioną jak najlepszą opiekę zdrowotną, aby w trudnych sytuacjach ze zdrowiem móc zareagować jak najszybciej i jak najskuteczniej.

Publiczne przychodnie i szpitale realizują wizyty, badania i leczenie na bazie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia, i są one darmowe. Jednakże prawdziwą wadą korzystania z publicznej opieki zdrowotnej jest czas oczekiwania na wizytę. W przypadku trudnych schorzeń wymagających szybkiej reakcji nie można pozwolić sobie na nawet kilkudniowe oczekiwanie na wykonanie badania, czy wielomiesięczne – na wizytę u specjalisty.

Długie kolejki i konieczność posiadania skierowania od lekarza rodzinnego zdecydowanie zniechęcają do korzystania z publicznej służby zdrowia. Niestety, w przypadku wielu chorób im dłużej trwa czekanie na zabieg ratujący życie lub zdrowie, tym mniejsze są szanse na całkowite wyleczenie. Nie sposób też nie wspomnieć o tym, jak bardzo męczy się pacjent zmuszony do tego oczekiwania. Rozsądnym wyjściem w takiej sytuacji będzie oddanie się pod opiekę firmy Senior MultiCare realizującą usługi medyczne w szerokim zakresie dla seniorów, ale nie tylko.

Usługi abonamentowe – dlaczego warto z nich korzystać?

Seniorzy każdego roku wydają duże sumy pieniędzy na lekarstwa, niezbędne w przypadku ich chorób. Co więcej, niejednokrotnie zmuszeni są do korzystania z badań, rehabilitacji czy innych zabiegów odpłatnie, w prywatnych przychodniach. Wynika to właśnie z trudności w umówieniu się na szybką wizytę lub zabieg na NFZ. Podsumowując te wszystkie koszty można odnieść wrażenie, że seniorzy pomimo posiadania ubezpieczenia i tak wydają wiele pieniędzy na prywatną opiekę zdrowotną!

Senior MultiCare zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksową opiekę medyczną w ramach usług abonamentowych. Oznacza to, że wykupując pakiet na przykład na rok, można dowolną ilość razy korzystać z rozmaitych badań laboratoryjnych i diagnostycznych, wizyt u specjalistów i niektórych zabiegów, a nawet wypożyczać sprzęt medyczny, czy zamawiać wizyty domowe – bez dodatkowych kosztów!

Wysoka jakość usług nie tylko dla seniorów

Każdy senior chciałby w placówkach medycznych być traktowany z należnym mu szacunkiem, bez pośpiechu, kolejek i niepotrzebnego stresu. Dodatkowo chce, aby wyniki badań dostępne były w krótkim czasie po ich wykonaniu, czytelne i łatwe do interpretacji. Ważne jest również samo wykonywanie badań i zabiegów – Senior MultiCare to placówka zaopatrzona w nowoczesny sprzęt, w miłym otoczeniu, obsługiwany przez wykwalifikowaną kadrę. Mając dostęp do lekarzy specjalistów, w tym szerokiej kadry geriatrów, a także badań i zabiegów wykonywanych w jednym miejscu, zdecydowanie oszczędza się czas i siły.

Kompleksowość opieki jest jednym z atutów firmy. Zdecydowanie największym jest jednak brak konieczności posiadania skierowania na wizytę lub zabieg, co znacznie upraszcza procedury, oraz brak kolejek. Na wizytę specjalistyczną pacjenci nie czekają dłużej niż kilka dni, co umożliwia szybką diagnozę, a w konsekwencji błyskawiczne rozprawienie się z dolegliwościami i powrót do pełnej sprawności i sposobów spędzania czasu, które seniorzy lubią najbardziej! To prawdziwie nowoczesne podejście do leczenia starszych osób!

Materiał zewnętrzny.