Seks seniora – 7 powodów, dla których warto uprawiać seks w wieku dojrzałym

seks seniorów softSeks seniorów bywa bardziej frywolny niż myśli młodzież.

Kto powiedział, że senior może już sobie tylko pomarzyć o udanym życiu erotycznym? Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że coraz więcej starszych osób nie tylko może, ale i chce prowadzić aktywne życie seksualne. Ponadto czerpią z tego ogromną przyjemność, z polepszeniem zdrowia i samopoczucia włącznie.

Seks seniorów: Czy seniorzy uprawiają seks?

Z całą pewnością zatem wiek nie powinien stanowić już wymówki, a powodów ustania aktywności seksualnej należy szukać znacznie głębiej. Zaburzenia erekcji często wywołane są przez czynniki natury psychicznej, a poza tym istnieje wiele skutecznych sposobów na pozbycie się tego problemu i na poprawienie potencji również w dojrzałym wieku. Jakie zatem korzyści płyną z uprawiania seksu po pięćdziesiątce?

  1. Uprawianie seksu w wieku dojrzałym – większa pewność siebie?

Osoby uprawiające seks po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce zdążyły już dobrze poznać i pokonać swoje ciało. Znają swoje mocne i słabsze strony oraz mogą pochwalić się pewnością siebie, co ma bezpośredni wpływ na jakość ich życia seksualnego. Senior zaczyna w końcu koncentrować się na rzeczach najważniejszych dla siebie oraz cieszyć się każdą chwilą swojego życia – w tym pożyciem seksualnym, które jest jeszcze bardziej przez niego doceniane.

  1. Powrót spontaniczności z młodości

Jako, że w wieku dojrzałym nie trzeba przejmować się tym, że zostanie się niespodziewanie nakrytym przez dzieci, które już opuściły przecież domowe gniazdko, można poddać się chwili w przypływie podniecenia i stać się bardziej spontanicznymi partnerami w łóżku. Spontaniczność może jednak zostać ograniczona przed naturalne możliwości.

Wraz z wiekiem wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń wzwodu, dlatego istotna jest odpowiednia dieta, suplementacja oraz aktywność fizyczna. Ranking skutecznych preparatów znajdziesz na WiecejMeskosci.pl

  1. Koniec z ciągłą presją

Seks młodych kochanków ma inny aspekt niż ten w wieku dojrzałym. Młode pary zwykle koncentrują się na fizycznym aspekcie seksu. Mają też wiele oczekiwań co do partnera, a wywierana na siebie nawzajem presja potrafi szybko zepsuć atmosferę w łóżku. Dla seniorów seks jest czymś więcej niż tylko aktem fizycznym. Jest to sposób na cieszenie się sobą i dzielenie się tym intymnym uczuciem ze swoim ukochanym/ukochaną.

  1. Brak obawy przed wpadką

Uprawianie seksu w dojrzałym wieku to koniec z zamartwianiem się niechcianą ciążą, a więc relacje z partnerem wchodzą na zupełnie inny poziom. Można cieszyć się tą wspaniałą chwilą w znacznie większym stopniu niż kiedyś oraz pozwolić sobie na całkowite spełnienie seksualne.

  1. Więcej emocji podczas uprawiania seksu

Okazuje się, że seks seniorów nabiera bardziej emocjonalnego wydźwięku. Partnerzy mają do siebie więcej czasu i darzą się większym zaufaniem, a więc mogą lepiej poznać swoje potrzeby seksualne.

„Z badania Synovate Healthcare wynika, iż na zaburzenia erekcji o różnym nasileniu cierpi 1,5 mln Polaków, z czego jedynie 5% podejmuje się leczenia.” – ckm.pl

  1. Jeszcze lepszy orgazm?

Wbrew pozorom po pięćdziesiątce wiele osób nabiera jeszcze większej ochoty na seks, szczególnie płeć piękna. Ponadto kobiety często dopiero w wieku dojrzałym są w stanie przeżywać wiele orgazmów podczas zbliżenia. Z całą pewnością odbija się to korzystnie na relacji, dając satysfakcję obu partnerom.

  1. Redukcja stresu i wydłużenie lat życia

Uprawianie seksu w wieku dojrzałym to świetny sposób na pozbycie się napiętych mięśni na skutek stresu. Można odnotować wzrost energii, łatwiej jest radzić sobie z przeciwnościami losu, poprawia się jakość snu i człowiek mniej się zadręcza pesymistycznymi myślami. Aktywni seksualnie seniorzy czują się bardziej wypoczęci i zrelaksowani, mają pozytywniejsze nastawienie do świata, czerpią więcej radości z życia i pozostają w dobrej kondycji przez długie lata.

Słuchmed badanie słuchu za darmo