Sejf – co można w nim przechowywać?

sejf ściennySejfy stają się coraz bardziej popularne.
Sejf kojarzy się przede wszystkim z miejscem przechowywania gotówki. W rzeczywistości poza banknotami można w nim trzymać mnóstwo innych rzeczy. Główną funkcją sejfu jest przecież ochrona naszego mienia czyli przedmiotów, które mają dla nas ogromną wartość. Po głębszym zastanowieniu, można stworzyć naprawdę długą listę drogocennych przedmiotów.

Dokumenty i zdjęcia

W sejfie warto umieścić wszystkie ważne dokumenty, zaczynając od paszportów i testamentów, a kończąc na aktach notarialnych i hasłach dostępu. Oczywiście sejf jest również doskonałym miejscem na przechowywanie polis ubezpieczeniowych. Informacje z tych dokumentów mogą być czasami potrzebne od ręki np. w przypadku zgłaszania szkody. Sejf świetnie nadaje się na przechowywanie dokumentów, zwłaszcza, że chroni je nie tylko przed kradzieżą, ale również przed pożarem. Do papierów wartościowych warto dołączyć także zdjęcia w formie papierowej i cyfrowej. Nośniki danych z ważnymi informacjami, także powinny znaleźć się w pancernej skrytce.

Klucze i dzieła sztuki

W pancernej skrytce warto umieścić klucze, które nie są używane na co dzień. Dobrze jest schować tam również kluczyki od pojazdów (samochodów, łodzi, motocykli) i ich dowody rejestracyjne. Oczywiście, sejf jest idealnym miejscem na dzieła sztuki. Na rynku dostępnych jest mnóstwo modeli tych skrytek, więc bez problemu można znaleźć sejf o odpowiednich gabarytach. Sejf pozwala na trzymanie wszystkich ważnych przedmiotów w jednym miejscu.

Biżuteria, zegarki

Oczywiście w sejfie warto umieścić drogocenną biżuterię i drogie czasomierze. Warto wspomnieć, że https://www.hartmann-tresore.pl/pl/sejfy/sejf-ekskluzywny/ proponuje specjalne, ekskluzywne sejfy do trzymania właśnie tych przedmiotów. Na czym polega ich ekskluzywność? O wyglądzie wnętrza i jego wyposażeniu decyduje klient. Sejf może mieć szufladki i półki, które ułatwiają przechowywanie kolczyków, pierścionków, naszyjników, bransoletek i zegarków. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza, że takie przedmioty mogą stracić na wartości po zarysowaniu i uszkodzeniu.

Sejfy są coraz częściej montowane w nowych domach. Stanowią alternatywę dla skrytki bankowej i konta. Z sejfu mogą korzystać instytucje, biura i osoby prywatne. Nie bez powodu mówi się nawet o sejfach gabinetowych, gdzie trzymane są przede wszystkim nośniki elektroniczne i laptopy z najważniejszymi informacjami o przedsiębiorstwie.