Sanatorium na Litwie z refundacją? Gorący temat!

Sanatorium w Druskiennikach, Birsztanach na Litwie kuszą kuracjuszy z Polski.

Litwę co roku odwiedza dużo polskich kuracjuszy, podziwiających bajkowe krajobrazy oraz wielkowiekowe zabytki, pragnących zaznać łagodnego klimatu wzmacniającego odporność oraz dobroczynnie wpływającego na zdrowie lecznicze moce wody, powietrza i ziemi.

Litwa kraj zdrowia, harmonii i komfortu

Będąc na Litwie na pewno trzeba odwiedzić Wilno ze starówką, kamienicami i wspaniałymi magnackimi rezydencjami. Przyciąga do Wilna nie tylko wyjątkowa architektura, ale i bogactwo propozycji kulturalnych i rozrywek. Polacy chętnie odwiedzają też KownoDruskienniki i Birsztany.

Kowno to raj dla historyków, zabytkowe i artystyczne. W okresie XX–lecia międzywojennego było stolicą Litwy. Ponieważ Wilno należało do Polski, dlatego  nazywane jest czasową stolicą Litwy.

Druskienniki Piłsudskiego

Druskienniki wypoczynkowe, rekreacyjne, dające wytchnienie w lasach, nad Niemnem i jeziorem Druskonis. Nazwa miejscowości pochodzi od soli, sól po litewsku to druska. Wielkim atutem Druskiennik jest położenie wśród lasów nad szeroko rozlanymi wodami Niemna. Czyste powietrze przepełnione aromatem sosnowych lasów, źródła wód mineralnych i lecznicze borowiny sprawiają, ze jest to doskonałe miejsce na regenerację organizmu.

W litewskich uzdrowiskach bywali Moniuszko, Kraszewski, Ordonówna oraz Piłsudski, który tak pokochał piękno litewskich krajobrazów,  że zamieszkał w drewnianym dworku w Druskiennikach.

Birsztany królewskie miasto

Już od średniowiecza Birsztany słyną ze swojego królewskiego pochodzenia oraz naturalnych bogactw przyrodniczych: tryskających źródeł wody mineralnej, borowiny leczniczej, jest to jeden z najstarszych i najsłynniejszych kurortów balneologicznych.

Wizytówką miasta jest unikalna, przyroda oraz niepowtarzalne zakola Niemna. W kurorcie stosuje się unikalne metody filozofii Kneippa, łączące pięć naturalnych sposobów lecznictwa uzdrowiskowego; leczenie ziołami i hydroterapię, zrównoważone żywienie, terapię ruchową oraz harmonię.

W Birsztanach znajduje się jedyna na Litwie wieża odparowywania wody mineralnej oraz pawilon, umożliwający oddychanie wyjątkowo zdrowym powietrzem, podobnym do morskiego. Dziś do Birsztan, łączące turystykę oraz lecznictwo uzdrowiskowe, przyciągają gości lecznicze sanatorium Tulpes i sanatorium Egle oraz wiele innych gościnnych hoteli i restauracji.

Nie musisz już czekać w kolejce do sanatorium. Pojedź w dogodnym wybranym przez Ciebie terminie wraz z członkami rodziny czy z przyjaciółmi: www.medasco.pl,  Infolinia: (71) 71 999 99.

Firma Medasco jako pierwsza w Polsce organizuje kompleksowo wyjazdy  do litewskich uzdrowisk jednocześnie pomagając uzyskać w imieniu pacjenta refundację części kosztów z NFZ. Liczące wieki tradycje zdrowotne litewskich kurortów gwarantują najwyższą jakoś świadczonych usług, również dla wymagających pacjentów (np. diabetyków) doskonała obsługę (także w języku polskim) oraz niezapomniane chwile. Wypoczynek w litewskich kurortach pozwoli odzyskać siły, poprawić zdrowie, przywrócić urodę.

Nie musisz czekać na sanatorium 2 lata. Zobacz jak skrócić czas oczekiwania