Sanatorium Druskienniki – Idealne miejsce dla seniora

Emerytura to etap w życiu człowieka, w którym musi się zmierzyć z pojawiającymi się dolegliwościami oraz schorzeniami. Co raz bardziej popularne stają się specjalne turnusy dla osób które ukończyły 60 rok życia, których program ukierunkowany jest na walkę z przypadłościami związanymi z wiekiem.

W poszukiwaniach odpowiedniego kurortu na wczasy rehabilitacyjne nie musisz ograniczać się wyłącznie do Polskich obiektów. Warto przeglądać oferty uzdrowisk za granicą na przykład na Litwie. Zagraniczne oferty dadzą Ci wiele benefitów, poznasz nową kulturę, nowe kulinarne smaki oraz wielu nowych zagranicznych przyjaciół. Zachęcamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą Sanatorium w Druskiennikach.
Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się również jak otrzymać dofinansowanie z NFZ na pobyt w uzdrowisku zagranicznym.

Centrum Rehabilitacji Druskienniki UPA

Centrum Rehabilitacji Druskienniki UPA

Nazwa oznacza Litewską Boginię Rzek. Ośrodek umiejscowiony jest z dala od zgiełku centrum miasta, w otoczeniu i zaciszu sosnowych lasów. Jest to centrum specjalizujące się w rehabilitacji ciężkich i skomplikowanych przypadłości oraz leczenia pourazowego.
Uzdrowisko przystosowane jest dla osób z problemami układu mięśniowo-szkieletowego oraz problemami wynikającymi z zaburzeń kardiologicznych. Również osoby po chorobach onkologicznych będą traktowane z należytym pietyzmem, aby mogły szybciej wrócić do zdrowia.
Centrum UPA dużą uwagę skupia na bezpieczeństwu swoich gości – wszystkie zajęcia i terapie zostały specjalnie zaprojektowane tak aby zapewnić maksymalną wygodę i komfort kuracjuszom. W nagłych przypadkach, gdy potrzebna jest hospitalizacja mamy możliwość przetransportowania osoby bezpośrednio do Szpitala Miejskiego Druskiennik wykorzystując podziemne przejście.

Ośrodek jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt do badań i rehabilitacji, który zadowoli nawet najbardziej wymagające wiekowe osoby. Wśród nich znajdują się:

 • elektrokardiogram
 • Basal Metabolic Rate
 • wanny wertykalne
 • urządzenia do terapii elektromagnetycznej i ultradźwiękowej

W cenie pobytu dostaniesz wiele dodatkowych korzyści takich jak:

Pakiet indywidualnych badań

 • specjalistyczne konsultacje lekarskie
 • pięć profesjonalnych zabiegów dzienne dobranych dla Ciebie
 • program ćwiczeń do użytku domowego

Dodatkową atrakcją jest znajdująca się na pierwszym piętrze kawiarnia Meta, która oferuje pyszne i zdrowe jedzenie przygotowane przez profesjonalny zespół kucharzy. W menu znajdziesz dania dietetyczne przygotowane przez dietetyków.

Hotel Grand SPA Litwa***

Hotel Grand SPA Litwa

Obiekt położony jest w centrum Druskiennik z Parkiem Wodnym. Jest to ośrodek 3 gwiazdkowy, który osobom starszym zagwarantuje komfortowe warunki pobytu. Wyposażenie pokoi zostało tak przygotowane aby niczego nie zabrakło nawet najbardziej wymagającym gościom. W pokoju znajdziesz:

 • telewizor
 • telefon
 • biurko
 • lodówkę
 • Wi-Fi (internet bezprzewodowy)
 • łazienkę z prysznicem lub wanną
 • suszarkę do włosów

Wypoczynek w pokoju umili klimatyzacja oraz ogrzewanie podłogowe w łazience i sypialni.

Seniorzy mogą skorzystać z odnowy biologicznej na najwyższym poziomie, która przyspieszy i wzmocni fizjologiczne procesy wypoczynkowe. W bogatej ofercie uzdrowiskowo-medycznej kuracjusze mogą skorzystać z zabiegów kinezyterapii i ergoterapii, a także leczniczych kąpieli oraz natrysków. Dostępnych jest ponad 100 usług. Są to przykładowo:

 • okłady borowinowe suche i mokre,
 • muzykoterapia,
 • inhalacje,
 • płukanie Jelit,
 • masaż japoński,
 • fizykoterapia.
 • konsultacje z lekarzami z różnych dziedzin

Wolny czas można również spędzić w pobliskim Aquaparku, w którym znajdziesz 5 saun, basen ze sztuczną falą czy sztuczną plażę. Znajdziesz tam również wodospady i zjeżdżalnie wodne. Mnogość urozmaiceń sprawi, że nie będziesz się nudził w SPA

Sanatorium Draugste

Hotel Grand SPA Litwa***

Sanatorium Draugyste jest to kompleks czterech budynków w skład którego wchodzą Budynek Główny ,Villa Vingis ,Villa Kolonada oraz Modrzewiowy Domek. Przy budynku głównym znajduje się letni basen. Kompleks otoczony jest świerkami oraz zielenią, gwarantuje to lepszy odpoczynek i regenerację. Położony jest na wysokim brzegu rzeki Niemen.

Kompleks ten specjalizuje się w leczeniu większości dolegliwości osób po 60 roku życia, są to na przykład schorzenia: układu krążenia, układu oddechowego, reumatyzm, schorzenia kręgosłupa
Woda mineralna Druskiennik zawiera wiele minerałów potrzebnych do sprawnego funkcjonowania organizmu takich jak chlorek wapnia i sodu oraz magnez i brom. Wodę tą można sporzywać oraz brać tak zwane kompiele mineralne.
Wykonywane są również zabiegi z Borowiny torfowej która stosowana jest w leczeniu chorób tkanki łącznej, układu moczowo-płciowego oraz oddechowego

Budynek Główny

Pokoje w tym obiekcie są po kapitalnym remoncie z łazienką, w każdym pokoju jest telewizor. Na miejscu znajduje się baza zabiegowa, basen, centrum SPA Afrodyta, gabinety lekarskie, jadalnia i restauracja, czyli wszystko co potrzeba by goście czuli się jak najlepiej. Budynek wyposażony jest w windę, która ułatwi poruszanie się osobom starszym.

Villa Vingis

Uroczy przedwojenny pensjonat położony na wysokim brzegu rzeki Niemen. Obiekt po pełnym remoncie, oddalony o ok. 120 metrów od Budynku Głównego. Z okien rozciąga się przepiękny widok na urokliwą rzekę Niemen oraz okolicę. Posiada własną jadalnię oraz mały basen.

Willa Kolonada

Obecnie najbardziej elegancki budynek, w całości wyremontowany w 2010 roku. W obiekcie zajęcia odbywają się zajęcia z gimnastyki oraz masaże, pozostałe zabiegi są prowadzone w Budynku Głównym. Posiada własną restaurację.

Modrzewiowy Domek

Jest to nowoczesna willa usytuowana nad Niemnem, góra i dół oddzielne wejścia: 2 x 2 Osobowe parter, 2 i 1 Osobowy I piętro

Dofinansowanie z NFZ-u na pobyt w sanatorium zagranicznym

Aby ubiegać się o zwrot kosztów za pobyt w zagranicznym uzdrowisku, w pierwszej kolejności potrzebujesz skierowania od lekarza. Po zakwalifikowaniu możesz wybrać ośrodek w którym odbędziesz kurację. Pamiętaj o tym, że miejscowość do której wyjedziesz musi być zakwalifikowana jako uzdrowisko. Po kuracji przedstaw w NFZ rachunek lub fakturę wystawioną przez ośrodek w którym przebywałeś. Musi on być przetłumaczony na język polski. Więcej informacji na temat refundacji znajdziesz w punkcie NFZ.