Sanatorium bez kolejki: 5 kroków do wyjazdu sanatoryjnego

Medasco sanatoriumJak ominąć kolejkę do sanatorium?

Jeśli czekasz w kolejce do sanatorium lub masz skierowanie – złóż dokumenty w NFZ i po zakwalifikowaniu wybierz najlepszą dla Ciebie ofertę. Dzięki temu możesz ominąć kolejkę, wyjechać z grupą przyjaciół lub rodziną w tym samym czasie, wybrać standard pokoju, jak również połączyć różne formy wyjazdów – leczenie uzdrowiskowe i rehabilitację.

Sanatorium bez kolejki z MEDASCO

  • MEDASCO wybrało najlepsze sanatoria w miejscowościach uzdrowiskowych na Litwie i Słowacji, które posiadają doskonałe zaplecze leczniczo-rehabilitacyjne.
  • Omijasz kolejkę, która w NFZ trwa 2-3 lata
  • Możesz wyjechać z grupą przyjaciół lub rodziną w tym samym czasie, w to samo miejsce
  • Sam wybierasz standard pokoju oraz miejscowość uzdrowiskową

SANATORIA – LISTA – ZOBACZ!

Jak zorganizować leczenie uzdrowiskowe  za granicą?

Krok 1

Interesuje cię wyjazd do sanatorium ? Umów się na wizytę do lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, aby otrzymać skierowanie na leczenie uzdrowiskowe. Wystawiając skierowanie lekarz kierujący pacjenta na leczenie zobowiązany jest dokładnie opisać stan zdrowia pacjenta, w szczególności wyraźnie określić stopień samodzielności.

Zapytaj lekarza czy musisz dołączyć do skierowania kopie dokumentów oraz wymagane wyniki badań (morfologii, ob, moczu, EKG, zdjęć rtg).

Krok 2 

Jeśli otrzymałeś skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego na leczenie uzdrowiskowe, powinieneś udać się z nim do oddziału NFZ, w celu złożenia wniosku do sanatorium. Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe może być przesłane drogą elektroniczną do oddziału Funduszu przez lekarza kierującego.

Krok 3

Skierowanie, które wpływa do oddziału Funduszu jest rejestrowane i otrzymuje indywidualny numer. Po  zakwalifikowaniu do leczenia uzdrowiskowego lub odmowie otrzymasz potwierdzenie  listownie.

Krok 4

Aby nie czekać w kolejce z listownym potwierdzeniem z NFZ oraz  ważnym dowodem osobistym skontaktuj się telefonicznie lub drogą elektroniczną  z doradcą klienta MEDASCO, który dokładnie objaśni wszystkie procedury i pomoże w wyborze sanatorium oraz zajmie się postępowaniem administracyjnym.

Krok 5

Jedziesz do wybranego przez siebie sanatorium za granicą  w dogodnym terminie, nie czekając w kolejce tym samym przyspieszając szansę na poprawę swojego stanu zdrowia.