Samochód przysparza coraz więcej problemów? Sprawdź, gdzie korzystnie sprzedać stare auto

Stary samochódKlasyczne stare Porsche - żal sprzedawać

Samochody, jak każdy mechanizm lubi się zepsuć. A im starszy, tym częściej coś mu doskwiera. Wymiana sprzęgła, skrzyni biegów lub tarcz hamulcowych to nie raz wielki wydatek dla seniora, nawet jeżeli większość prac wykona on sam. Alternatywą, dla utrzymania leciwego pojazdu w stanie używalności, jest jego sprzedaż za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego, oddanie do złomowania lub skorzystanie z usług firm skupujących samochody.

Koszty użytkowania rosną

Utrzymanie samochodu kosztuje. Zwłaszcza takiego, który swoje lata świetności ma dawno za sobą. Samochód częściej stoi w warsztacie niż jeździ, części używane są trudno dostępne a zamienniki wątpliwej jakości. Do tego wciąż rosnące składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wszystko to powoduje, że zmotoryzowani seniorzy muszą szukać pieniędzy, by opłacić możliwość samodzielnego poruszania się po drodze.

Wartość pojazdu spada z czasem

Wartość samochodu z każdym rokiem spada. Jeżeli nie jest to samochód wyjątkowo rzadki, albo doskonale utrzymany, marne są szanse na uzyskanie satysfakcjonującej ceny na rynku. Nawet jeżeli zapadła decyzja o jego sprzedaży, znalezienie kupca przez serwis ogłoszeniowy może trwać bardzo długo.

Skup samochodów

Seniorom chcącym szybko pozbyć się wadliwego lub starego pojazdu, a nie satysfakcjonuje ich cena oferowana przez stacje demontażu pojazdów, warto polecić renomowane skupy aut. Jedną z takich solidnych i pewnych firm jest ten skup samochodów z Warszawy działający głównie na terenie województwa mazowieckiego. Doświadczenie uzyskane w ciągu 15-to letniej działalności pozwala przedsiębiorstwu dokonywać szybki, uczciwych i rzetelnych wycen.

Uścisk dłoni biznesmena

Uścisk dłoni oznacza dobry interes.

 

Jak to działa

Stopień skomplikowania proces sprzedaży samochodu został ograniczony do minimum, tak by każdy mógł sobie z nim poradzić. W pierwszej kolejności należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie skupu. Wymaganymi informacjami są: marka i model auta, rok produkcji, rodzaj paliwa i pojemność silnika. Pozostałe dane są opcjonalne. Aby ułatwić kontakt trzeba podać też numer telefonu, e-mail i miejscowość. Pomocne będzie także dodanie zdjęć pojazdu.

Doświadczony i wykwalifikowany pracownik dokonuje darmowej i uczciwej wyceny oraz przedstawia proponowaną cenę sprzedającemu. Jeżeli kwota odpowiada obu stronom, do klienta na terenie całej Polski przyjeżdża pracownik, by podpisać umowę kupna sprzedaży i odebrać samochód. W ten sposób można spieniężyć pojazdy używane, uszkodzone i powypadkowe. Pieniądze za samochód otrzymamy tego samego dnia.

Zalety skorzystania z oferty firm skupujących pojazdy

Transakcje przebiegają zazwyczaj szybko i bez zbędnych problemów. Sprzedać można niemal każde auto, niezależnie od jego stanu technicznego. Umówić na odbiór można się w każdym dogodnym dla siebie terminie i miejscu. Wszelkie formalności załatwiane są przez pracownika skupu w umówionym miejscu.

Dodatkowym plusem jest możliwość uzyskania wyższej ceny niż w stacjach demontażu pojazdów. Nie będzie to z pewnością cena rynkowa, ale przewyższy oferty złomowisk.

Uwaga na oszustów!

Warto pamiętać, by korzystać tylko z firm działających legalnie. Tylko wtedy mamy pewność, że pojazd nie trafi na nielegalne składowisko albo nie będzie użyty w jakimś przestępstwie, a my nie będziemy musieli udowadniać, że pojazd nie jest już naszą własnością Jeżeli istnieją wątpliwości, co do przedsiębiorcy, na stronach CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej) można zweryfikować czy dana firma istnieje i posiada w rejestrze wpis dotyczący prowadzonej działalności.