Salai Guggal Plus – W trosce o zdrowe stawy i kości

Guggal Plus Salai Zielony SklepSalai Guggal Plus - zobacz co to jest.

Bóle stawów epidemią XXI wieku

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia na zwyrodnienie stawów cierpi w Polsce 8-9 mln ludzi. Dolegliwość ta dotyczy głównie osób po 50. r.ż. i prowadzi do stopniowego zniszczenia struktur stawowych. Na chorobę zwyrodnieniową cierpią także ludzie młodzi. U części z nich problem wynika z nadwagi, u innych – ze zbyt intensywnych ćwiczeń, czego skutkiem są kontuzje stawów kolanowych i skokowych. Oprócz wieku na rozwój choroby wpływają m.in. geny i styl życia.

Receptą na zdrowe stawy jest właściwy tryb życia, w tym zrównoważona i regularna aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Można wspomóc stawy suplementując i stosując preparaty przeciwzapalne, przeciwbólowe i regenerujące chrząstkę stawową.

Dlaczego suplementujemy?

W dzisiejszych czasach pożywienie, które spożywamy często nie dostarcza nam niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a zdarza się, że zwiera wiele składników toksycznych. To obciąża układ trawienia: jelita, wątrobę, trzustkę, dostaje się do krwi i limfy, a przez to do wszystkich organów ciała. Zostaje zakłócona naturalna równowaga organizmu, co jest przyczyną wielu chorób. Aby to odwrócić, tzn. przywrócić stan homeostazy, jednym ze sposobów oprócz właściwego trybu życia, diety jest dostarczenie organizmowi dodatkowych substancji odżywczych bogatych w substancje biologicznie czynne. Dzięki tej dodatkowej suplementacji organizm może łatwiej odtruć organizm, walczyć z patogenami i pozbywać się ich naturalnymi drogami.

Istotnym jest, by stosowane suplementy składały się z roślin i ziół pochodzących ze znanych źródeł: z czystej ziemi i wód.

Czym są receptury ajurwedyjskie?

Światowa  Organizacja  Zdrowia  (WHO)  uznaje  ajurwedę za jeden z systemów medycyny   komplementarnej. Ajurweda to najstarszy na świecie udokumentowany system leczniczy, rodem z Indii. Stosowany od tysięcy lat, wypracował metody zapobiegania chorobom i leczenia ich, czerpiąc z bogactwa natury: roślin i ziół. Dzięki udoskonalanym przez wielowiekową tradycję zielarską sposobom łączenia roślin ich oddziaływanie na organizm człowieka wykazuje dużą siłę przywracania homeostazy dzięki synergii (wzajemnemu wsparciu).

W ajurwedzie zazwyczaj zaleca się przyjmowanie ziół w mieszankach, gdyż właściwe połączenie ziół znacznie zwiększa ich oddziaływanie i neutralizuje skutki uboczne.

Zioła wspomagające sprawność stawów

Od tysięcy lat w medycynie ajurwedyjskiej stosuje się wyciąg z rośliny zwanej Boswellia serrata (kadzidłowiec) w terapii reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), zapaleń torebki stawowej, kości i stawów, biegunki, dyzenterii, chorób płuc i grzybic. Kadzidłowiec to drzewo rosnące we wschodniej Afryce i w Indiach, które dostarcza żywicy stosowanej w leczeniu chorób zapalnych. Współczesna medycyna koncentruje się na badaniach bioaktywnych związków w niej zawartych, a w szczególności kwasów bosweliowych. Obniża ona poziom cholesterolu, wspomaga odchudzanie.

Obecnie można dostać ekstrakt z żywicy w formie wieloskładnikowej mieszanki Salai Guggal Plus Ayurveda Line, dostępny w zielonysklep.com jako suplement diety, który może być polecany osobom z dolegliwościami reumatycznymi.

skład salai guggal plus

Skład suplementu Salai Guggal Plus

W jego skład wchodzi olej z nasion kozieradki pospolitej, który ma działanie przeciwgrzybicze, antybakteryjne, przeciwzapalne, chroni wątrobę. Inny składnik Ashwagandha zwana jest „adaptogenem” czyli substancją, która poprawia odporność organizmu na stresy i wyczerpanie. Pomaga zregenerować siły po chorobie, przywraca organizmowi równowagę, ułatwia wypróżnianie i działa diuretycznie.

Kłącze kurkumy jest  znane ze swoich właściwości przeciwzapalnych oraz antyoksydacyjnych. Działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. W składzie znajduje się również kłącze imbiru. Już kilkudniowa terapia ekstraktem z kłącza imbiru znacznie zmniejsza bóle stawów. Ponadto imbir obniża poziom cholesterolu oraz pomaga przy skurczach jelit i żołądka. Bulwa czosnku ma działanie przeciwgrzybicze, antyseptyczne i antybakteryjne. Zapobiega miażdżycy naczyń tętniczych, obniża ciśnienie krwi, jest naturalnym antybiotykiem, hamuje rozwój bakterii oraz zwalcza infekcje.

Sklep ze zdrową żywnością

Sklep ze zdrową żywnością Zielony Sklep

Czym jest Salai Guggal Plus?

To preparat roślinny zawierający naturalną kompozycję ziół wpływającą korzystnie na układ kostny, pokarmowy i krążenia, którego głównym składnikiem  jest wyciąg z Boswellia serrata. Preparat wytworzono w oparciu o oryginalne ajurwedyjskie receptury, udoskonalane na przestrzeni tysięcy lat , a wsparte nowoczesnym procesem produkcji i metodami kontroli jakości, które zapewniają dostosowanie do zachodnich standardów. Został dopuszczony do sprzedaży w Polsce i na terenie UE jako suplement diety w dniu 28 listopada 2007. Pochodzi z indyjskich upraw. Wytwarzany jest wyłącznie z surowców naturalnych. Posiada w 100% naturalny skład, bez GMO, konserwantów, sztucznych wypełniaczy. Dla wegan.

Najistotniejsze korzyści: wzmacnia stawy i poprawia ich mobilność, wspomaga i odżywia narządy ruchu, działa przeciwbólowo, eliminuje stany zapalne organizmu, w szczególności zapalenie stawów, zmniejsza obrzęki, regeneruje uszkodzone naczynia krwionośne.

Zalecany szczególnie przy reumatoidalnym zapaleniu stawów i kości, stanach zapalnych i bólowych kręgosłupa oraz intensywnym wysiłku fizycznym i kontuzjach.

 

 

Materiał zewnętrzny.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo