Rozstępy, cellulit – Jak sobie z nimi radzić?

roztępy z celulitemJak zapobiec rozstępom i cellulitowi? Jak się ich pozbyć?
Problem rozstępów i cellulitu dotyczy wielu kobiet, ale też i mężczyzn. Powstające w wyniku ciąży, nieodpowiedniej diety, odwodnienia organizmu i gwałtownego wzrostu masy ciała stają się powodem do kompleksów. Współczesne rozwiązania jednak pomagają skutecznie poradzić sobie ze zmianami na ciele, skutecznie je likwidując lub minimalizując ich widoczność.

Jak dochodzi do powstania cellulitu i rozstępów?

Podczas ciąży lub szybkiego przybierania na wadze skóra musi się rozciągnąć. Niestety z różnych przyczyn, w tym zaburzeń hormonalnych, dochodzi do zmniejszenia produkcji elastyny i włókien kolagenowych, które odpowiedzialne są za wytrzymałość i elastyczność skóry. Rozstępy powstają w wyniku zrywania się włókien kolagenowych. Początkowo mają kolor różowy lub czerwony i z czasem bledną, jednak wciąż różnią się kolorem od naturalnego odcienia skóry.

Cellulit powodowany jest przez nierównomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej lub w przypadku cellulitu wodnego – gromadzenie się wody w tkankach, które spowodowane jest zaburzeniami krążenia krwi i limfy.

Jak zapobiec rozstępom i cellulitowi?

Konieczne jest zmiana życia z trybu siedzącego na bardziej aktywny. Ważne również by zadbać o odpowiednią dietę, w tym zminimalizowanie zawartości cukru i soli w posiłkach, o zwiększenie ilości wypijanej wody oraz posiłków bogatych w składniki odżywcze. W trakcie ciąży oraz przy innych sytuacjach, kiedy powstaje ryzyko pojawienia się rozstępów lub cellulitu należy stosować specjalne preparaty z sutricon.pl, których zadaniem będzie poprawienie kondycji skóry. Warto też stosować masaże szorstką szczotką, która pobudzi krążenie w skórze.

Jak pozbyć się rozstępów i cellulitu?

Skuteczną, ale również łatwo dostępną metodą jest stosowanie żeli i plastrów silikonowych, które swoim działaniem poprawiają kondycje skóry. Jednak nawet najlepsze środki nie będą skuteczne, jeśli nie będą stosowane regularnie. Istotne jest, by systematycznie korzystać z dostępnych metod, by móc cieszyć się skórą bez rozstępów i cellulitu.

Słuchmed badanie słuchu za darmo