Rozmiar męskiego członka w oczach kobiet

Rozmiar męskiego członka w oczach kobietRozmiar męskiego członka w oczach kobiet

Kompleksy dotyczące rozmiaru penisa to problem bardzo powszechny. Mężczyźni obawiają się, że ich członek nie jest dostatecznie duży i twardy, aby zadowolić kobietę. Problem dotyczy także Panów po 60-tce. Czy ich obawy są słuszne? Co o rozmiarach męskiego członka sądzą kobiety? Czy długość i grubość prącia ma tak duże znaczenie?

Badanie dr FranckenaCzy rozmiar penisa ma znaczenie?

Odpowiedzi na pytanie dotyczące znaczenia rozmiarów penisa w oczach kobiet w 2002 roku podjął się doktor Francken ze współpracownikami. Przeprowadzono badanie w formie ankiety do wypełnienia. 375 aktywnych seksualnie kobiet zostało poproszonych o odpowiedź na dwa pytania:

  1. Czy długość penisa jest ważna?
  2. Czy grubość penisa jest ważna?

Spośród wszystkich badanych, tylko 45% Pań zdecydowało się udzielić odpowiedzi na te intymne pytania. Głosy 170 ankietowanych dały wyniki, które mogą być zaskoczeniem dla większości przedstawicieli płci męskiej. 21% kobiet odpowiedziało, że długość penisa jest rzeczą ważną , 55% stwierdziło, że nie jest to ważne, a 22% uznało to za problem bez kompletnego znaczenia. Nieco większą uwagę kobiety przykładają do grubości penisa. 32% kobiet uznało grubość za istotny atrybut męskiego przyrodzenia.

Doktor Francken poinformował, że na odpowiedzi nie miały wpływ zmienne demograficzne takie jak wiek, doświadczenie czy pochodzenie. Dodał również, że do wyników należy podchodzić z dużą ostrożnością, ze względu na duży współczynnik odrzuceń (tylko 45% zdecydowało się oddać głos).

Nie mniej jednak, badanie te pozwoliło zobrazować jaki stosunek do wielkości penisa mają kobiety. Jak widać – tylko dla 1/4 Pań jest to element ważny.

Kompleks małego penisa – kiedy faktycznie jest źle?

Bardzo często do seksuologów z problemem „małego penisa” zwracają się mężczyźni, których rozmiar przyrodzenia jest w normie. Średnia wielkość męskiego przyrodzenia (wśród Polaków) to 15,7 cm (we wzwodzie). Jednakże oczekiwania części mężczyzn zwykle są znacznie większe, m.in po obejrzeniu filmu dla dorosłych lub „przechwałkach” kolegów.

Kiedy faktycznie jest źle? Gdy penis jest mniejszy niż 8 centymetrów. Wówczas warto skonsultować się ze specjalistą (urologiem) celem konsultacji. Medyk może zalecić leczenie (powiększanie penisa) poprzez:

  • zabieg chirurgiczny (nacięcie wiązadeł powoduje optyczne wydłużenie penisa)
  • kurację środkami do stosowania miejscowego (specjalistyczne żele)
  • realizację zestawu ćwiczeń
  • kurację tabletkami na powiększanie penisa

Optymalna długość penisa dla kobiety

Naukowcy z Nowego Meksyku i Kalifornii podjęli się ustalenia, jaka jest idealna długość penisa dla kobiety. W badaniu udział wzięło 75 aktywnych seksualnie kobiet, które na podstawie dostępnych modeli 3D miały wybrać optymalną długość i grubość penisa.

Ustalono, że optymalna długość penisa wynosi 16 centymetrów, a obwód – 12,2 centymetra. Wyniki te pokazały, że średnia długość penisa jest optymalna. Niewielka część kobiet wybierała skrajne (małe lub duże) wymiary.

Jeśli jesteś zainteresowany powiększeniem penisa, koniecznie dowiedz się więcej o MemberXXL – http://memberxxl.pl

Słuchmed badanie słuchu za darmo