Rezonans magnetyczny w Warszawie

Gdzie rezonans WarszawaRezonans magnetyczny? Nie warto czekać w kolejce.
Otrzymałeś właśnie skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym w Warszawie lub innym polskim mieście i zastanawiasz się gdzie udać się na badanie, jak się do niego przygotować i czy będzie bolało? Odpowiadamy na najczęstsze pytania związane z rezonansem magnetycznym. Przekonaj się sam, że badanie jest bezpieczne dla zdrowia i wcale nie trzeba się go bać.

Czym jest badanie rezonansem magnetycznym?

Badanie rezonansem magnetycznym występuje pod kilkoma nazwami. Zawsze oznacza jednak ten sam rodzaj czynności z zakresu diagnostyki obrazowej. Obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego czy rezonans magnetyczny lub w skrócie MR, to nieinwazyjna metoda uzyskiwania obrazów wnętrza ciała, czyli np. narządów wewnętrznych, takich jak mózg czy kręgosłup.

Obrazowanie przy pomocy rezonansu magnetycznego jest nieinwazyjne i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Nie wymaga użycia potencjalnie szkodliwego promieniowania rentgenowskiego.

Dzięki badaniu rezonansem magnetycznym w Warszawie i innych polskich miastach można zawczasu wykryć zmiany chorobowe zachodzące w obszarach ciała zasłoniętych normalnie kośćmi. Badanie rezonansem magnetycznym wykonywane jest dla praktycznie całego obszaru ciała, a jednym z najpopularniejszych badań ogólnodiagnostycznych jest skan całego ciała – Whole Body Scan.

Rezonans magnetyczny: 10 powodów, aby udać się na badanie

Może nie są to najistotniejsze powody, dla których wybierasz się na rezonans magnetyczny w Warszawie, ale z pewnością ułatwią Tobie podjęcie decyzji o wyruszeniu na badanie.

Większość placówek rezonansu magnetycznego w Warszawie dysponuje doświadczonym zespołem radiologów, którzy wykonają dla Ciebie szczegółowy opis badania, przeprowadzą trafną diagnozę i wdrożą właściwe leczenie. Rezonans magnetyczny w Warszawie to także gwarancja dostępu do najnowocześniejszych aparatów MR, które zapewniają najdokładniejsze obrazowanie wnętrza ciała. Dzięki dodatkowym specjalistycznym cewkom można uzyskać bardzo szczegółowe obrazy stawów i innych drobnych struktur. Badanie można wykonać zarówno na NFZ jak i bez skierowania – prywatnie.

Bezpośrednio po badaniu rezonansem magnetycznym otrzymasz w wybranej przez siebie placówce opis badania w formie płyty CD oraz kopię w mailu, która przyjdzie do Ciebie do 7 dni po badaniu. Planując swoje badanie pamiętaj, że to ty ustalasz dogodny dla siebie termin. Może to być już następnego dnia lub później, jeśli potrzebujesz więcej czasu na przygotowanie się. Dzięki łatwej dostępności placówek rezonansu magnetycznego na terenie Warszawy do większości miejsc dojedziesz komunikacją miejską lub jeśli wybierasz się autem będziesz mógł skorzystać z darmowego parkingu. Badania prywatne są realizowane w przystępnych cenach, a te w ramach kontraktu z NFZ są oczywiście darmowe.

Jeśli uważasz, że temat rezonansu magnetycznego w Warszawie i innych polskich miastach nie został tutaj wyczerpany, zachęcamy do odwiedzenia strony jednej z najlepszych ogólnopolskich placówek diagnostyki obrazowej TOMMA – tomma.com.pl,  gdzie poznasz odpowiedzi na dodatkowe nurtujące Cię pytania. Specjaliści z TOMMA to diagnostycy z najwyższej półki. Zadzwoń do nich i przekonaj się jak skutecznie mogą Tobie pomóc.

Słuchmed badanie słuchu za darmo