W Uzdrowiskowym Szpitalu KRYSTYNA w Busku-Zdroju ruszyła rehabilitacja lecznicza dla osób po chorobie COVID-19

rehabilitacja lecznicza dla osób po chorobie CoViD-19 koronawirus busko zdrójRehabilitacja lecznicza dla osób po chorobie CoViD-19 - Super Indukcyjna Stymulacja.

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich osób, które chorowały na COVID-19. Już od 22 lutego Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA w Busku-Zdroju uruchomił 13-dniowe Lecznicze Turnusy Rehabilitacyjne dla osób po przebytej chorobie COVID-19. Na czym polega rehabilitacja lecznicza dla osób po chorobie CoViD-19 i jak działa Super Indukcyjna Stymulacja – o tym w artykule.

Rehabilitacja lecznicza dla osób po chorobie COVID-19

– Jest bardzo duże zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego rodzaju rehabilitację. Wiele osób  zmaga się z powikłaniami zdrowotnymi po tej chorobie, w tym m.in. z powikłaniami pulmonologicznymi, kardiologicznymi czy neurologicznymi – mówi Gerard Jakubowski, kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Marketingu w UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A.

Szpital Krystyna Super Indukcyjna Stymulacja Rehablitacja Lecznicza Covid 19

Uzdrowiskowy Szpital Krystyna – to tutaj odbywa się Super Indukcyjna Stymulacja.

– Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom organizując dedykowane turnusy pełnopłatne. Codziennie odbieramy w tej sprawie wiele telefonów, dlatego chcemy pomóc pacjentom w powrocie do pełnej sprawności sprzed zachorowania, w tym także do aktywności fizycznej i zawodowej, która została często bardzo mocno ograniczona – dodaje Gerard Jakubowski.

Pacjenci przebywający na kuracji mogą liczyć na pełną opiekę lekarską, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną i co ważne – na indywidualnie dobrany program rehabilitacji. Naszym gościom zapewniamy zakwaterowanie w bardzo dobrych warunkach, w pokojach jedno i dwu-osobowych z pełnym wyżywieniem. Uzdrowisko zatrudnia specjalistów ds. epidemiologii – w celu zapewnienia maksymalnego możliwego bezpieczeństwa, kuracja będzie przebiegać w pełnym zabezpieczeniu sanitarno-epidemiologicznym.

Warunkiem przyjęcia na rehabilitację pulmonologiczną pocovidową jest posiadanie udokumentowanego zachorowania na COVID-19 w karcie informacyjnej leczenia szpitalnego, bądź dodatniego wyniku testu na obecność koronawirusa wprowadzonego do Krajowego Rejestru Medycznego – mówi Łukasz Dobaj, Dyrektor ds. Lecznictwa w UZDROWISKU BUSKO-ZDRÓJ S.A.

Spirometr

Badanie spirometrem.

Rehabilitacja rozpoczyna się diagnostyką – pacjent ma pobierany pulmonologiczny panel badań biochemicznych, następne jest wykonywane kompleksowe badanie spirometryczne, ocena wydolności oddechowej na podstawie testu 6-minutowego marszu lub testu na ergometrze lub bieżni. Następnie pacjent jest badany i oceniany przez specjalistę pulmonologa i kwalifikowany do odpowiedniego modelu rehabilitacji w zależności od stopnia ocenionej na podstawie wyżej wymienionych badań wydolności oddechowej – wyjaśnia Łukasz Dobaj. Kładziemy nacisk na indywidualne podejście do każdego pacjenta. Proponujemy pakiet aż 60 zabiegów z różnych grup, w tym tlenoterapię, inhalacje lecznicze, ultrasonoterapię, elektroterapię, hydroterapię, kinezyterapię, laseroterapię oraz balneoterapię.

Jak działa Super Indukcyjna Stymulacja?

Dyrektor Łukasz Dobaj zaznacza, że jednym z ważniejszych elementów kuracji jest zabieg SIS – Super Indukcyjna Stymulacja. Zabieg ma na celu wzmocnienie poprzez aktywną stymulację elektromagnetyczną kurczliwości przepony, mięśni międzyżebrowych oraz dodatkowych mięśni oddechowych, co pozwala na poprawę wentylacji płuc i zwiększenie wydolności oddechowej.

Metoda jest pomocna również w przywróceniu prawidłowej struktury nabłonka błony śluzowej oskrzeli, wzmacnia miejscową odporność immunologiczną, poprawia krążenie włośniczkowe w pęcherzykach płucnych oraz wymianę gazową a także zapobiega procesom włóknienia płuc.

Dla osób, które rozpoczną rehabilitację przed końcem marca 2021 przewidziany został aż 20% Rabat, co sprawia, że z 13-dniowej kuracji można skorzystać już za 2120 zł.

Wszystkich zainteresowanych rehabilitacją leczniczą dla osób po chorobie COVID-19 zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu: 41 370 38 00 oraz na stronę internetową www.uzdrowiskobusko.pl gdzie można uzyskać wszelkie informacje.

logo uzdrowisko busko zdrójmapa uzdrowisko busko zdrój