Wózek inwalidzki dla seniora

ForumKategoria: InneWózek inwalidzki dla seniora
Agnieszka zapytał 2 lata temu

Kochani, obawiamy się z rodziną, że bez wózka już się nie obejdzie. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Gdzie najlepiej szukać? Mamie nogi odmawiają posłuszeństwa….

8 odpowiedzi
Senior Kraków odpowiedział 1 rok temu

Nie sugeruj się ceną. Ma być lekki przede wszystkim i mieć serwis. Najlepiej bierz elektryczny np. Acumobil, będzie mamie łatwiej.

marek odpowiedział 12 miesięcy temu

Czasem taniej jest wypożyczyć taki wózek lub kupić używany. Jak rozłożył się na dobre mój pradziadek kupiliśmy mu materac przeciwodleżynowy nowy, łóżko inwalidzkie kupiliśmy używane, ale wózek wypożyczamy w Diakonii kościoła Ewangelickiego. Dziadek nie zawsze ma siły by wybrać się na wycieczkę wózkiem a wypożyczalnia jest blisko, u nas na osiedlu wiec nie ma żadnych problemów z wypożyczeniem z dnia na dzień.

Zaopatrzenie kwiaciarni Łódź – Artemix – http://www.artemix.biz

 

arleta odpowiedział 8 miesięcy temu

Można wypożyczyć, można też kupić używany. Jednak są to rozwiązania dobre na krótki okres. Wszytko zależy od tego w jakim wieku jest osoba potrzebująca korzystanie z wózka i w jakim jest stanie motorycznym. Właśnie wróciłam z wczasów w Międzywodziu. Przez ścianę było sanatorium rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. Wśród osób tam wypoczywających dominowały wózki i skutery elektryczne. Samobieżne, ciche, szybkie https://www.mobilex.pl/produkty/wozki-inwalidzkie/wozki-inwalidzkie-elektryczne/ . Miały grube opony ułatwiające zjazd po specjalnej platformie na samą plażę. Nie wiem czy były na wyposażeniu sanatorium rehabilitacyjnego, czy były własnością kuracjuszy. Z pewnością ułatwiały one w sposób właściwy z uroków morza i pogody w pobliżu plaży. Niestety centrum Międzywodzia, chodniki i ścieżki rowerowe to jeden wielki plac budowy.

Jacek odpowiedział 8 miesięcy temu

Hej, jeśli nadal szukasz dobre wózka to może najpierw wypożyczyć wózek inwalidzki ? np. możesz to zrobić tutaj sam zakup za ponad 3000 zł nie jest dobrym pomysłem.

Arleta odpowiedział 8 miesięcy temu

Zapomniałeś o refundacji z NFZ. Szczegóły są podane na stronie Mobilexu. Praktycznie wózek nawet ten najdroższy kosztuje niewiele. Wartość refundacji to właśnie 3000 zł.

Wiktor47 odpowiedział 5 miesięcy temu

Jeżeli chodzi o działania Diakonii na rzecz osób niepełnosprawnych to oprócz wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego działających przy kościołach ewangelickich Kościół ten aktywnie uczestniczy w życiu osób niepełnosprawnych. Przykładem może być koncert jaki odbył się w tym miesiącu z okazji 35-lecia Koła Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Zgierzu. Na koncercie zorganizowanym w centrum miasta wystąpił Ewangelicki Chór Concordia ze Zgierza działający przy tamtejszej parafii http://www.zgierz-luteranie.pl/ .

Mirka45 odpowiedział 5 miesięcy temu

My kupiliśmy wózek w sklepie internetowym, bo nigdzie nie dało się go wypożyczyć, i dlatego teraz polecamy [url=https://www.pomocedlaseniora.pl]sklep pomocedlaseniora.pl[/url] Mają tam wszystkie potrzebne akcesoria i produkty, które mogą się przydać, w powiedziałabym, dość dobrych cenach. Sprawdźcie, może wam również się przyda!

Jacek odpowiedział 5 miesięcy temu

Witam polecam Sklep https://www.bocciasport.com. Szeroki wybór wózków między innymi marek Ottobock GTM i innych. Profesjonalna obsługa

Twoja odpowiedź

3 + 12 =

Słuchmed opinia