Quiz z okazji Dnia Ziemi

ForumQuiz z okazji Dnia Ziemi
Senior i Seniorka z Warszawy zapytał 3 lata temu

Quiz z okazji Dnia Ziemi

Wnuczka dostała takie zadanie domowe na geografii: Opracuj quiz z okazji Dnia Ziemi. Poprosiła nas dziadków o pomoc, ale nie wiemy jak to ugryźć. Może macie pomysły na pytania na quiz z okazji Dnia Ziemi? Na razie przychodzą nam takie:

  • Dlaczego Ziemia jest okrągła?
  • Którą planetą od Słońca jest Ziemia?
  • Ile lat liczy Ziemia?

Senior i Seniorka z Warszawy

5 odpowiedzi
Marzena odpowiedział 3 lata temu

Z okazji dnia ziemi możesz zadać takie pytanie w quizie: Czym różni się ziemia torfowa od czarnoziemu?

Aldona Lewandowska odpowiedział 3 lata temu

Quiz z okazji Dnia Ziemi – takie pytania bym zadała:

  • Jakiej klasy przeważa ziemia uprawna w Polsce?
  • Czy Niemcy wykupują ziemię na Warmii i Mazurach?
  • Czy generał Mirosław Hermaszewski, polski astronauta widział Ziemię z kosmosu czy z najwyższej góry w ZSRR?
Grażyna odpowiedział 3 lata temu

Quiz z okazji Dnia Ziemi?
Nie mają innych pomysłów w szkole? Kazali wnuczce z okazji Dnia Ziemi zbierać śmieci? Kiedyś tak było. Ciekawe czy teraz dzieci zbierają śmieci na Dzień Ziemi? Czy tylko organizowany jest quiz z pytaniami?

Seniorka 65+ odpowiedział 2 lata temu

Quiz z okazji dnia ziemi organizowany też jest u mojej wnuczki w szkole podstawowej i cieszy się dużą popularnością. Quiz organizowany jest w auli szkolnej i biorą w niej udział tylko trzej najlepsi uczniowie z każdej klasy. Zapraszani są również rodzice i przyjaciele dzieci. Jest z tego robione show na miarę amerykańskich konkursów Spelling Master w Stanach! Dziecko, które wygrywa quiz z okazji dnia ziemi ma robione zdjęcie, które jest wywieszane w gablocie szkolnej. Wnuczka nie wygrała quizu, bo trafiła na trudne pytania i bardzo przeżyła porażkę, do tego stopnia, że musiała pójść do psychologa dziecięcego!! Uważajcie z quizami z okazji dnia ziemi!

Jestem z Torunia odpowiedział 2 lata temu

Popieram!!! Quiz z okazji dnia ziemi to dzieło szatana! Jest tyle pięknych konkursów dla dzieci! Konkurs recytatorski, konkurs Mała Miss Komunii, konkurs Piosenki Oazowej, konkurs Wiedzy o Kościele. W takich niech biorą udział wasze wnuczki a nie wybrykach typu quiz z okazji dnia ziemi!

Twoja odpowiedź

19 + 19 =