Opiekunka osób starszych – czy to ciężka praca?

ForumKategoria: Opieka w PolsceOpiekunka osób starszych – czy to ciężka praca?
Zofia Jasińska zapytał 3 lata temu

Jestem na emeryturze i chciałam dorobić do emerytury. Nie chcę jednak wyjeżdżać zagranicę, tylko dorobić w Polsce, niestety nigdzie nie chcą mnie przyjąć, więc pomyślałam o opiekunce osób starszych. Słyszałam różne opinie od koleżanek i sama nie wiem czy to ciężka praca, czy nie? 

5 odpowiedzi
Żaneta odpowiedział 3 lata temu

Zależy jak trafisz. Możesz trafić na seniora mówiąc delikatnie złośliwego co będzie cię traktował jak służącą z góry. Jak trafisz dobrze, to zmienisz pampersy, zrobisz jedzenie, porozmawiasz i masz spokój. Praca opiekunki osoby starszej to loteria jak całe życie.

GosiaP. odpowiedział 2 lata temu

Praca w charakterze opiekuna osoby starszej to praca dla osób o określonych predyspozycjach. Nie wiem czy można ją oceniać w kategoriach łatwa/trudna, ale na pewno wymagająca atencji, empatii, cierpliwości. Poza wszystkim trzeba mieć odpowiednią wiedzę odnośnie osób starszych, ich chorób, tego jak moga się zachowywać, jaką dietę powinny stosować, w jaki sposób nieść im pomoc. Sama opiekuje się babcią i wiem, że tego wszystkiego jest sporo. Akurat u niej pierwsze skrzyce gra odpowiednia dieta bo ma problemy gastryczne Dania obiadowe na lato komponuje jej w porozumieniu ze specjalista, dużo czytam na stronach takich jak ta: https://www.unileverfoodsolutions.pl/Aktualnosci/menu-sezonowe/menu-letnie.html Generalnie trzeba się w tym wszystkim orientować. Ja akurat z natury jestem dociekliwa i czytam o tym co mnie interesuje nie tylko na stronie unilever ale też innych, podobnych. Niemniej – trzeba wiedzieć, że takich kwestii jest kilka (nie tylko żywienie, ale i leki, prace porządkowe w domu, pomoc w poruszaniu się – jesli jest potrzeba, zakupy etc).
 

Marlena odpowiedział 9 miesięcy temu

Czy ogłoszenia na stronach typu https://www.aterima-med.pl/ są przez te firmy rzeczywiście weryfikowane i opiekunka, która decyduje się na wyjazd ma pewność, że będzie mogła bezpiecznie pracować?

Marlena odpowiedział 9 miesięcy temu

Czy ogłoszenia na stronach typu https://www.aterima-med.pl/ są przez te firmy rzeczywiście weryfikowane i opiekunka, która decyduje się na wyjazd ma pewność, że będzie mogła bezpiecznie pracować?

Halina92921 odpowiedział 9 miesięcy temu

To bardzo cieżka praca, cieżko pogodzić opiekę nad seniorem i pracę, dom, dzieci… Na szczeście są domy opieki takie jak ZOL Dom Rodzinny w Nowym Dworze Mazowieckim, które zapewniają seniorom kompleksową opiekę.

Twoja odpowiedź

20 + 16 =

Słuchmed badanie słuchu za darmo