Opiekunka osób starszych – czy to ciężka praca?

ForumKategoria: Opieka w PolsceOpiekunka osób starszych – czy to ciężka praca?
Zofia Jasińska zapytał 2 lata temu

Jestem na emeryturze i chciałam dorobić do emerytury. Nie chcę jednak wyjeżdżać zagranicę, tylko dorobić w Polsce, niestety nigdzie nie chcą mnie przyjąć, więc pomyślałam o opiekunce osób starszych. Słyszałam różne opinie od koleżanek i sama nie wiem czy to ciężka praca, czy nie? 

2 odpowiedzi
Żaneta odpowiedział 2 lata temu

Zależy jak trafisz. Możesz trafić na seniora mówiąc delikatnie złośliwego co będzie cię traktował jak służącą z góry. Jak trafisz dobrze, to zmienisz pampersy, zrobisz jedzenie, porozmawiasz i masz spokój. Praca opiekunki osoby starszej to loteria jak całe życie.

GosiaP. odpowiedział 12 miesięcy temu

Praca w charakterze opiekuna osoby starszej to praca dla osób o określonych predyspozycjach. Nie wiem czy można ją oceniać w kategoriach łatwa/trudna, ale na pewno wymagająca atencji, empatii, cierpliwości. Poza wszystkim trzeba mieć odpowiednią wiedzę odnośnie osób starszych, ich chorób, tego jak moga się zachowywać, jaką dietę powinny stosować, w jaki sposób nieść im pomoc. Sama opiekuje się babcią i wiem, że tego wszystkiego jest sporo. Akurat u niej pierwsze skrzyce gra odpowiednia dieta bo ma problemy gastryczne Dania obiadowe na lato komponuje jej w porozumieniu ze specjalista, dużo czytam na stronach takich jak ta: https://www.unileverfoodsolutions.pl/Aktualnosci/menu-sezonowe/menu-letnie.html Generalnie trzeba się w tym wszystkim orientować. Ja akurat z natury jestem dociekliwa i czytam o tym co mnie interesuje nie tylko na stronie unilever ale też innych, podobnych. Niemniej – trzeba wiedzieć, że takich kwestii jest kilka (nie tylko żywienie, ale i leki, prace porządkowe w domu, pomoc w poruszaniu się – jesli jest potrzeba, zakupy etc).
 

Twoja odpowiedź

10 + 19 =

Słuchmed opinia