Jak wyglądało lądowanie na księżycu?

ForumKategoria: InneJak wyglądało lądowanie na księżycu?
Darek zapytał 2 lata temu

Księżyc atrakcje – właściwie wyglądamy na niego regularnie, chyba iż jest zastawiony przez pochmurne niebo. Zbadaj jakie kryje zagadki oraz odkryj sekretne dotychczas nowinki o Srebrnym Globie, jakie z oczywistością Ciebie zdziwią.

Całkiem daleko oraz coraz dalej

Rodzimą planetę z Księżycem rozróżnia 384 400 kilometrów. Co ciekawe, dystans tenże z dzionka na dzień się powiększa. Któregokolwiek roku Srebrny Glob cofa się od Planety o 3,8 cm, co łączy się z wydłużeniem ziemskiej doby o dwie tysięczne minuty… na sto lat. Nowinką może być fakt, że człowiecze paznokcie przybywają z taką samą prędkością.

Główny posiłek

Neil Armstrong oraz Buzz Aldrin wyrządzili sporo pierwotnych rzeczy na Srebrnym Globie. Podstawowym pokarmem jaki postanowili się spożyć były hot-dogi.

Bilony wywalone w błoto

Gdy Biały Dom Stanów Zjednoczonych stwierdził zbiorowisku swoje plan podboju kosmosu, nie wszyscy podjęli go z uśmiechem. Mnóstwo kobiet sądziło, że to jedynie marnowanie pieniędzy oraz nie sprzyjała programu kosmicznej wycieczce.

Toż było dawno temu

Ostatni człowiek godnie kroczył po Księżycu 46 lat temuż. Przeszła misja mająca na celu doprowadzenie do lądowania na tejże ziemskiej satelicie miała miejsce w 1972 roku. Astronauci spośród planu Apollo 17 byli na nim niezrównane 22 godziny.

Akademicy dowiedli, że…

… błogo przesypiamy, gdy księżyc jest w nowiu. Nasz odpoczynek jest gorszy podczas pełni.

Musimy uwydatnić własną obecność

Naszą obecność w niezwykłym, nieznanym wcześniej terytorium najłatwiej zaznaczyć wszczepiając chorągiew. Tak robią wspinacze po opanowaniu wyszukanego do osiągnięcia wierchu. I tak również wykonali kosmonauci przed startem z Księżyca. Razem wepchnięto w jego powierzchnię sześć chorągwi, choć do dziś wystaje pięć spośród nich. Podczas odlotu statku z funkcji Apollo 11 flaga się przewróciła.

Natomiast gdyby tak zrujnować Księżyc?

Stany Zjednoczone naprawdę myślały taką alternatywę. Projekt urodził się w trakcie Zimnej Wojny, jak to ZSRR oraz Stany Zjednoczone pożądały zademonstrować swój potencjał militarny. Jedną spośród analizowanych dróg było strącenie bomby atomowej na Srebrny Glob. Poznaj dalsze ciekawostki o Księżycu.

I gdy pełnia…

… Norwegowie nie mogą zajadać surowego bekonu, jest to legislacyjnie karalne.

Ile to wszystko kosztowało?

Wyprawienie mieszkańca na Księżyc pochłaniało Amerykanów 100 miliardów zielonych. Taką samą liczbę wydały Stany Zjednoczone na tropienia Osamy Bin Ladena.

Twoja odpowiedź

8 + 13 =