Dom seniora czy opiekunka. Alzheimer!

ForumKategoria: Opieka w PolsceDom seniora czy opiekunka. Alzheimer!
Weronika zapytał 4 lata temu

Oto jest pytanie, co lepsze dom seniora czy opiekunka? Opieka potrzebna praktycznie cały czas, bo my pracujemy i ktoś musiałby się zwolnić. Zaawansowany Alzheimer tyle w skrócie. Wcześniej z siostrą na zmianę się opiekowałyśmy, teraz niestety nie ma jak, bo siostra wyjechała za chlebem do Niemiec do pracy jako opiekunka dzieci i starszych osób. 
Weronika

11 odpowiedzi
Żona chorego na Alzheimera odpowiedział 4 lata temu

Dom seniora, dom opieki, dom spokojnej starości wybierasz kiedy stan zdrowia starszej osoby wymaga nadzoru 24h. Choroba Alzheimera w stopniu zaawansowanym często wyklucza pobyt w domu seniora, ale są domy opieki specjalistyczne, które osoby starsze chore na chorobę Alzheimera przyjmują i zapewniają rehabilitację, ćwiczenia. Opiekunka dla osoby chorej na Alzheimera to dobry wybór o ile pracują w systemie zmianowym i mają kwalifikacje do ćwiczeń specjalnych dla chorych na Alzheimera. Zwykła opiekunka sobie nie poradzi i zostawi Cię bez opieki nagle i bez powodu. Chyba, że korzystasz z usług profesjonalnych firm opiekuńczych, wtedy możesz być bezpieczna.
Żona chorego na Alzheimera

Ośrodek Finezja odpowiedział 3 lata temu

Szanowni Państwo, jestem przedstawicielem Domu Opieki Finezja (Dąbrówka k. Radzymina) i chciałbym szczerze zachęcić do zapoznania się z tym, co oferujemy. Naszym głównym celem jest opieka nad naszymi podopiecznymi i zapewnienie im jak najlepszych warunków, które pomogą w powrocie do zdrowia. Zapewniamy, że posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, która potrafi odpowiednio zająć się osobami cierpiącymi na chorobę Alzheimera. Ze swojej strony dbamy o monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz zapewniamy dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych i zajęć terapeutycznych. Chcemy, aby każdy z naszych podopiecznych miał możliwość poprawy swojego zdrowia w godnych i komfortowych warunkach.

Tomek odpowiedział 3 lata temu

Sam pracowałem jako opieka nad osobami starszymi w niemczech i według mnie dużo lepszą opcją jest wynajecie opiekuna/opiekunki dla takich osób. Taka osoba zajmie sie o wiele lepiej osobą straszą niż nawet najlepszy dom opieki

Jakubowska odpowiedział 3 lata temu

Opiekunka to świetna opcja, ale jednak 24h/dobę jedna osoba nie da rady opiekować się schorowaną osobą, no i to są ogromne koszta… Także myślę, że mimo wszystko dom seniora jest lepszą opcją. Moja ciocia jest w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym, to taki zakład opiekuńczo-leczniczy. Ma tam świetne warunki, naprawdę niczego jej tam nie brak. A jak mam czas to zawsze ją odwiedzam.

pensjonista odpowiedział 3 lata temu

Szanowna Pani, to bardzo trudna decyzja, jaką musicie podjąć. Myślę, że nie ma tutaj złotego środka i każdy podchodzi do tego indywidualnie. Jednakże jeśli mogę coś zasugerować, to radziłbym może na początek spróbować, jak to będzie funkcjonować z prywatną opiekunką. Myślę, że człowiek mimo wszystko zawsze najlepiej czuje się u siebie w domu wśród swoich bliskich. Pytanie tylko, czy to rozwiązanie będzie dla Państwa możliwe ze względów finansowych, bo podejrzewam, że dom opieki kosztowałby pewnie mniej niż prywatna opieka. 

Wojtek odpowiedział 2 lata temu

Witam 
czy ktoś z Was miał moze okazje byc w tym domu opieki na ogrodowej w Warszawie ? https://www.mcla.pl 
zastanawiam sie czy babci tam nie posłać a z opinii na Google wynika ze jest niezłe 
pzdr
Wojtek

Katarzyna odpowiedział 2 lata temu

Myślę, że warto zapewnić miejsce osobie starszej w jakiś domu opieki, szczególnie ze względu na towarzystwo. Takich klubów dla seniora jest coraz więcej, szczególnie dzięki rządowemu programowi Senior+, więcej informacji odnajdziecie tu: https://seniorplus.edu.pl/content/84-senior-2019#utm_source=senior&utm_campaign=senior_banner_senior_2017_3&utm_medium=banner

Milena odpowiedział 2 lata temu

Moja babcia zaczela popadac w alzheimera a niestety ja przez wiekszosc dnia pracuje i nie mialam sie jak nia zajmowac, a bardzo sie balam ze cos sie stanie pod moja nieobecnosc. Dopiero odkad zdecydowalysmy sie aby wybrala sie do ośrodka Pod Topolami w Piotrkowie Kujawskim zauwazylam pozytywną zmianę. https://podtopolami.eu/ Znalazla sobie tu nowych przyjaciol ,a personel jest bardzo zyczliwi i jest na kazde zawolanie.

Leokadia odpowiedział 1 rok temu

My korzystamy z http://originpolska.com/ – dom opieki alzheimer warszawa, bardzo dobry dom seniora, pomoc specjalistyczna na miejscu, wysoka jakość usług, opieka na bardzo wysokim poziomie. Jak najbardziej polecam.

Milena Boczek odpowiedział 12 miesięcy temu

Temat jest trudny, bo dotyczy najbliższych. Wszystko zależy od zachowania chorego oraz indywidualnych umiejętności oraz czasu. Duże znaczenie mają z pewnością również pieniądze. Czasami wystarczy zatrudnić pomoc domową, która zwolni nas z wielu rutynowych czynności w domu. Polecam zajrzeć po wskazówki https://www.exitdoor.pl/styl-zycia/pomoc-domowa/
Niestety nie zawsze jesteśmy sami pomóc profesjonalnie i często tracimy cierpliwość. To niezwykle trudne opiekować się osobą chorą na Alzheimera. Trudno jest jednoznacznie doradzić.

Beata odpowiedział 12 miesięcy temu

Zdecydowanie dom opieki. Fachowy wykwalifikowany personel, odpowiednio dobrane zajęcia i terapie powodują znaczną poprawę w funkcjonowaniu psychicznym jak i fizycznym osób z takimi schorzeniami. Sama z własnego doświadczenia mogę polecić Centrum Origin w Otwocku. Specjalizują się w opiece osób z chorobą Aizheimera i są w tym rewelacyjni.

Twoja odpowiedź

10 + 8 =