Dom seniora czy opiekunka. Alzheimer!

ForumKategoria: Opieka w PolsceDom seniora czy opiekunka. Alzheimer!
Weronika zapytał 1 rok temu

Oto jest pytanie, co lepsze dom seniora czy opiekunka? Opieka potrzebna praktycznie cały czas, bo my pracujemy i ktoś musiałby się zwolnić. Zaawansowany Alzheimer tyle w skrócie. Wcześniej z siostrą na zmianę się opiekowałyśmy, teraz niestety nie ma jak, bo siostra wyjechała za chlebem do Niemiec do pracy jako opiekunka dzieci i starszych osób. 
Weronika

5 odpowiedzi
Żona chorego na Alzheimera odpowiedział 1 rok temu

Dom seniora, dom opieki, dom spokojnej starości wybierasz kiedy stan zdrowia starszej osoby wymaga nadzoru 24h. Choroba Alzheimera w stopniu zaawansowanym często wyklucza pobyt w domu seniora, ale są domy opieki specjalistyczne, które osoby starsze chore na chorobę Alzheimera przyjmują i zapewniają rehabilitację, ćwiczenia. Opiekunka dla osoby chorej na Alzheimera to dobry wybór o ile pracują w systemie zmianowym i mają kwalifikacje do ćwiczeń specjalnych dla chorych na Alzheimera. Zwykła opiekunka sobie nie poradzi i zostawi Cię bez opieki nagle i bez powodu. Chyba, że korzystasz z usług profesjonalnych firm opiekuńczych, wtedy możesz być bezpieczna.
Żona chorego na Alzheimera

Ośrodek Finezja odpowiedział 8 miesięcy temu

Szanowni Państwo, jestem przedstawicielem Domu Opieki Finezja (Dąbrówka k. Radzymina) i chciałbym szczerze zachęcić do zapoznania się z tym, co oferujemy. Naszym głównym celem jest opieka nad naszymi podopiecznymi i zapewnienie im jak najlepszych warunków, które pomogą w powrocie do zdrowia. Zapewniamy, że posiadamy wykwalifikowaną kadrę pracowników, która potrafi odpowiednio zająć się osobami cierpiącymi na chorobę Alzheimera. Ze swojej strony dbamy o monitorowanie stanu zdrowia pacjentów oraz zapewniamy dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych i zajęć terapeutycznych. Chcemy, aby każdy z naszych podopiecznych miał możliwość poprawy swojego zdrowia w godnych i komfortowych warunkach.

Tomek odpowiedział 8 miesięcy temu

Sam pracowałem jako opieka nad osobami starszymi w niemczech i według mnie dużo lepszą opcją jest wynajecie opiekuna/opiekunki dla takich osób. Taka osoba zajmie sie o wiele lepiej osobą straszą niż nawet najlepszy dom opieki

Jakubowska odpowiedział 8 miesięcy temu

Opiekunka to świetna opcja, ale jednak 24h/dobę jedna osoba nie da rady opiekować się schorowaną osobą, no i to są ogromne koszta… Także myślę, że mimo wszystko dom seniora jest lepszą opcją. Moja ciocia jest w Nowym Dworze Mazowieckim w Domu Rodzinnym, to taki zakład opiekuńczo-leczniczy. Ma tam świetne warunki, naprawdę niczego jej tam nie brak. A jak mam czas to zawsze ją odwiedzam.

pensjonista odpowiedział 7 miesięcy temu

Szanowna Pani, to bardzo trudna decyzja, jaką musicie podjąć. Myślę, że nie ma tutaj złotego środka i każdy podchodzi do tego indywidualnie. Jednakże jeśli mogę coś zasugerować, to radziłbym może na początek spróbować, jak to będzie funkcjonować z prywatną opiekunką. Myślę, że człowiek mimo wszystko zawsze najlepiej czuje się u siebie w domu wśród swoich bliskich. Pytanie tylko, czy to rozwiązanie będzie dla Państwa możliwe ze względów finansowych, bo podejrzewam, że dom opieki kosztowałby pewnie mniej niż prywatna opieka. 

Twoja odpowiedź

4 + 4 =

Słuchmed opinia