Pudełka wspomnień – Kapsuły czasu

Kapsuła czasuPudełko wspomnień - ciekawy pomysł na kapsułę czasu.

Opakowania są dosłownie wszędzie. Towarzyszą nam w codziennym życiu na każdym kroku. Kupujemy w nich żywność, chemię, ubrania, sprzęty elektroniczne… zamiast ciągle je wyrzucać, zrób z nich coś niesamowitego np. pudełko wspomnień.

Czym są pudełka wspomnień?

Pudełka wspomnień są też inaczej nazywane kapsułami czasu. Ich tworzenie polega w głównej mierze na gromadzeniu w nich ważnych przedmiotów, które po jakimś czasie wywołają u właściciela sentyment, przez przypomnienie wielu ważnych momentów w jego życiu.

To świetna alternatywa do klasycznych albumów na fotografie, a w dodatku — rewelacyjny pomysł na prezent. Do takiego pudełka można wrzucić wszystko. Zdjęcia, pendrive’y z nagraniami, zabawki, maskotki, części ubrania lub przedmioty, które mają dla kogoś wielkie znaczenie np. płyta ulubionego zespołu albo zawieszka do naszyjnika.

Zrób to sam – pudełko w kilka minut

Masz już opakowanie po butach, kosmetykach lub jakimś sprzęcie elektronicznym. Wiesz też, że chcesz zrobić z niego pudełko wspomnień, ale jak ono powinno wyglądać? Takie pudełko to osobista rzecz, najlepiej więc je spersonalizować. Jeżeli ma być ono prezentem dla kogoś, można udekorować je tym, co dana osoba ludzi najbardziej. Mogą to być zdjęcia koni dla miłośnika jeździectwa, samochody dla fana czterech kółek itd. Oprócz tego warto jeszcze dodać jakieś akcenty, sugerujące, że mamy do czynienia z kapsułą czasu. Można wobec tego narysować zegar albo kalendarz lub przykleić kilka zdjęć przyjaciela czy przyjaciółki z różnych okresów jego życia. Od dzieciństwa do obecnej chwili.

Po co takie pudełko?

Pudełko wspomnień to idealny pomysł na prezent. Dzięki niemu można wyrazić, jak ważna jest dla Ciebie osoba, której ją wręczasz. To bardzo osobisty podarunek, który wywoła uśmiech, ale też kilka łez. Jednak nie należy się ograniczać jedynie do prezentów. Zrobienie takiej kapsuły czasu dla swojej rodziny będzie cudowną pamiątką. Może posłużyć kolejnym pokoleniom i przerodzić się w tradycję. Z pewnością miło będzie usiąść po kilku latach i zajrzeć do środka, odnajdując swoje zabawki z dzieciństwa, listy albo nagrania ważnych chwil.

Takie pudełko pozwala na zachowanie pamięci o najbliższych, a oprócz sentymentów jest przede wszystkim świetną zabawą. Potrafi zintegrować całą rodzinę, która z zapałem będzie dodawać kolejne skarby bądź wspólnie oglądać to, co udało się do tej pory zgromadzić.

Więcej przeczytasz w packhelp.de.