Pucharki deserowe – do jakich deserów są pucharki na desery?

pucharki na deseryPucharki na desery doskonale nadają się jako pucharki lodowe.

Gospodyni domu powinna wyposażyć swoją kuchnię w atrakcyjne pucharki deserowe. Są one uniwersalne, wygodne, a w przypadku odpowiedniego kształtu i materiału wykonania mogą również stanowić ważny element dekoracji stołu. Do jakich deserów można używać pucharki na desery?

Do czego służą pucharki deserowe?

Pucharki deserowe przede wszystkim kojarzą nam się lody i desery lodowe z dodatkami. Mało kto wie jednak, że możemy w nich również podawać inne ciekawe dania: na przykład budynie, kremy czy kisiele – z owocami, galaretką, bitą śmietaną, czy nawet dodatku jakiegoś z alkoholi. Pucharki są o wiele praktyczniejsze i wygodniejsze od talerzyków czy spodków. Pucharki lodowe, które posiadają nóżkę, zajmują także mniej miejsca na zastawionym stole. Ich głębokość pozwala na ładne udekorowanie deseru, bez obaw, że pod wpływem wysokiej temperatury deser po roztopieniu wyleje się na stół czy obrus. Pucharki na desery można także wykorzystać podczas przyjęcia – do serwowania przekąsek, sosów i sałatek na słono. Bardzo wiele osób decyduje się także, aby pucharkami zastąpić wychodzące z mody cukierniczki.

Pucharki na desery – Rodzaje pucharków

Pucharki na desery są wykonywane z bardzo różnego rodzaju materiałów. Od ceramiki, porcelany, szkła, po karton i plastik. Te najbardziej eleganckie są oczywiście wykonane ze zdobionego szkła, porcelany i ceramiki. Wśród producentów możemy znaleźć uznane firmy, które prześcigają się w nowoczesnym wzornictwie. Jedne są podłużne, drugie owalne, wysokie, niskie, na wysokiej czy niskiej nóżce.

pucharki na desery

Pucharki na desery doskonale nadają się jako pucharki lodowe.

W ofertach znajdziemy także szereg pucharków deserowych z plastiku czy papieru. Świetnie spisują się podczas dziecięcych imprez. Dlatego ponieważ przede wszystkim tego typu naczynia się nie tłuką. Ponadto na takich materiałach łatwo umieścić kolorowe wzorki i elementy urozmaicające np. urodziny naszych pociech.

Szklane pucharki lodowe – grube czy cienkie?

Pucharki do lodów mogą być wykonane z różnych rodzajów szkła, a także z tworzyw sztucznych imitujących szkło. Te wykonane z cienkiego szkła zazwyczaj są o wiele bardziej eleganckie i mają subtelne kształty, dlatego chętnie wybierane są w sytuacjach, gdy w lokalu czy w domu organizowana jest ważna impreza, której oprawa wymaga naprawdę eleganckiego wystroju wnętrza, a także doboru odpowiednich dodatków.

Pucharki na desery z grawerem

Pucharki wykonane z grubego szkła również mogą mieć elegancki wygląd, dzięki zdobieniom, jakie można wykonać na grubszych ściankach np. grawer. Często mają one klasyczny kształt pucharku z kulistą lub stożkową czarą.

Gdzie szukać pucharków lodowych?

Oczywiście pucharków lodowych możemy szukać w każdym sklepie, gdzie znajdziemy różnego rodzaju zastawy i naczynia. Świetnym sposobem na odnalezienie oryginalnych i efektownych pucharków lodowych jest także Internet. Sklepy online mają zazwyczaj bardzo szeroki asortyment, także opierając się na produktach importowanych z zagranicy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wyróżnimy się wśród znajomych pięknie podanymi deserami. W połączeniu z efektywnie udekorowanymi lodami, z pewnością pozostawimy niezapomniane wrażenie po weekendowym spotkaniu w naszym domu.

Zobacz też: Dieta i Przepisy