Przydatne pomoce dla seniora

Przydatne pomoce dla seniora, Materace przeciwodleżynowe, Poręcze łazienkowePrzydatne pomoce dla seniora. Materace przeciwodleżynowe. Poręcze łazienkowe.
Bycie seniorem nie oznacza rezygnacji z podejmowania podstawowej aktywności fizycznej. Wręcz przeciwnie – dzięki wielu nowatorskim rozwiązaniom, życie osoby starszej może być o wiele łatwiejsze. W ofercie sklepów online nie brakuje rozwiązań, dzięki którym stanie się to możliwe. Oto niektóre z nich.

Wózki inwalidzkie i podpórki

Wózki i podpórki dla osób starszych znacznie zwiększają komfort samodzielnego poruszania się. Wózki stworzone są dla osób, które nie mogą poruszać się o własnych siłach. Z kolei podpórki to rozwiązania, które warto polecić osobom starszym, potrzebującym podczas przemieszczania się dodatkowego punktu podparcia.

Materace przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe to pomoce dla seniora, z których powinny skorzystać przede wszystkim osoby obłożnie chore, które z różnych powodów są niezdolne do samodzielnego opuszczenia swojego łóżka. Ich specyficzna struktura sprawia, że nie powodują one powstawania uciążliwych i bolesnych odleżyn.

Długie przebywanie w pozycji siedzącej lub leżącej prowadzi do ucisku tkanek skórnych. Ucisk ten powoduje ograniczenie w przepływie krwi. Dzięki temu tkanki nie otrzymują potrzebnych składników odżywczych. Prowadzi to do obumierania tkanek i tworzenia się odleżyn

Poręcze łazienkowe

Poręcze mogą mieć dowolną formę. Niektóre z nich są zabudowane wraz ze specjalnymi, sanitarnymi siedziskami. Inne z kolei można zamocować w ścianie, dzięki czemu będą one pełnić rolę stacjonarnego wsparcia dla osoby starszej. Jednak niezależnie od swego zastosowania, poręcze (proste i łamane) zapewnią dobry, bezpieczny i stabilny uchwyt i to w każdych warunkach.

Na tym oferta się jednak nie kończy. W asortymencie można również znaleźć szereg specjalistycznych rozwiązań, dostosowanych do konkretnych potrzeb Klientów. Podnośniki i stołki do wanny to tylko niektóre z nich. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy na stronę nieograniczeni.pl.