Przydatne informacje na temat uprawy popularnych kwiatów

polskie kwiatyUprawa kwiatów to ulubione zajęcie seniorów.

Jak uprawiać kwiaty?

Jeżeli szukasz kwiatów, które staną się ładną ozdobą przydomowego ogrodu, a jednocześnie będą proste w uprawie, zapoznaj się z poniższymi propozycjami. Takie kwiaty jak piwonia czy werbena to idealny wybór dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ogrodnictwem.

  1. Bezproblemowa uprawa piwonii
  2. Dlaczego warto posadzić werbenę?
  3. Jak hodować stokrotki afrykańskie?
  4. Inspiracje dla osób urządzających ogród

Wybierając któryś z tych kwiatów na pewno będziesz zadowolony z efektów i w prosty sposób stworzysz kolorowy ogród, który zachwyci domowników oraz gości.

Bezproblemowa uprawa piwonii

Jednym z takich kwiatów jest piwonia, która dostępna jest w ponad 30 odmianach. Najpopularniejsza w Polsce jest piwonia z różowymi płatkami. Niezależnie od tego, którą z nich wybierzesz, jej kwiaty będą pięknie pachniały. Raz posadzone piwonie będą zdobiły twój ogród nawet przez kilka sezonów, gdyż dobrze radzą sobie z mrozami.

Dlaczego warto posadzić werbenę?

W przeciwieństwie do piwonii, werbena jest kwiatem jednorocznym. Pomimo tego cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób, które szukają kolorowych kwiatów. Możesz ją posadzić również na balkonie i tarasie. Uprawa werbeny nie jest wymagająca, dlatego wystarczy że zapoznasz się z najważniejszymi poradami na temat jej pielęgnacji, abyś mógł samodzielnie wyhodować piękne kwiaty. Pamiętaj przede wszystkim o regularnym podlewaniu i nawożeniu ziemi. Werbenę najlepiej jest zasadzić na wiosnę, szczególnie jeżeli planujesz skorzystać z gotowych sadzonek (znajdziesz je we wszystkich sklepach ogrodniczych).

Jak hodować stokrotki afrykańskie?

Pomimo nieco egzotycznej nazwy, stokrotka afrykańska jest coraz częściej spotykana w Polsce. Zazwyczaj wybierają ją właściciele ogrodów i balkonów, gdyż stanowi świetne urozmaicenie popularnych dla kwiatów. Ponieważ kwiat pochodzi z Afryki Południowej, jego uprawa w panujących w Polsce warunkach jest nieco bardziej wymagająca. Nie możesz więc zapomnieć o codziennym podlewaniu (a podczas upalnych dni robić to nawet dwa razy). Jeżeli posadziłeś stokrotki w doniczkach zadbaj o to, aby stały od nasłonecznionej strony.

Inspiracje dla osób urządzających ogród

Kolejną ciekawą propozycją w kwestii wyboru kwiatów do ogrodu może być tawuła, która charakteryzuje się licznymi kwiatami. Dzięki wysokiej odporności na mróz i dobrym zdolnością adaptacyjnym sadzi się ją praktycznie w całej Polsce. Jeżeli natomiast zależy ci na bujno kwitnących kwiatach o nietypowych kolorach, surfinia z pewnością spełni twoje oczekiwania.