Przydatne akcesoria dla dziecka podczas przeziębienia

Aspirator do nosa i inhalator na przeziębienieAspirator do nosa, inhalator i termometr to ważne akcesoria w walce z przeziębieniem.

Sezon zimowy już praktycznie za nami, niemniej to właśnie wraz z nadejściem wiosny nasze dzieci dopadają rozmaite infekcje czy też przeziębienie. Jakimi akcesoriami powinien dysponować każdy rodzic, babcia i dziadek, w sytuacji gdy u malucha pojawia się katar, kaszel lub gorączka? Przekonajmy się czy aspirator do nosa i inhalator wystarczą w walce z przeziębieniem. A może wystarczy sam termometr?

Termometr do mierzenia temperatury

Pierwszym produktem, który bezwzględnie powinien pojawić się w domowej apteczce, jest termometr dla dzieci. Najlepszym wyborem będzie oczywiście komfortowy w użyciu termometr bezdotykowy, przy pomocy którego zmierzenie temperatury ciała dziecka będzie możliwe nawet podczas jego snu. Przymierzając się do zakupy termometru bezinwazyjnego, warto zwrócić uwagę, czy dany model posiada funkcję pomiaru temperatury zarówno ciała, jak i powierzchni. Wtedy też termometr wykorzystasz do sprawdzania temperatury pożywienia oraz wody do kąpieli.

Aspirator do nosa

Aspirator i inhalator na przeziębienie

Aspirator do nosa, inhalator i termometr to ważne akcesoria w walce z przeziębieniem.

Kiedy u Twojego maluszka pojawi się katar, musisz mieć pod ręką aspirator do nosa, który pozwoli na usunięcie nadmiaru wydzieliny. Aspiratory do nosa przeznaczone są dla dzieci poniżej trzeciego roku życia – kiedy nie potrafią one w sposób samodzielny oczyścić nosa z zalegającego kataru. Bez obaw – za sprawą specjalnie opracowanej konstrukcji aspiratory są całkowicie bezpieczne dla dzieci i niemowląt, a ich użytkowanie zupełnie bezbolesne dla maluszka. Alternatywą dla aspiratora jest gruszka do nosa, jednak w tym przypadku moc ssania jest dużo mniejsza, przez co trudniej jest pozbyć się głębiej zalegającej wydzieliny z nosa niemowlaka.

Inhalator

Produktem niezwykle przydatnym podczas infekcji górnych dróg oddechowych jest inhalator dla dzieci i niemowląt. Koniecznie musisz go mieć, kiedy Twoje maleństwo zmaga się z infekcją, ma zatkany nos, spływający katar, uporczywy kaszel lub bolące gardło. Domowa inhalacja z wykorzystaniem soli fizjologicznej nie tylko nawilży drogi oddechowe dziecka, ale i wspomoże ich oczyszczanie z zalegającej wydzieliny. Inhalator dla dziecka to bardzo przydatny produkt, który realnie przyczynia się do skrócenia czasu przeziębienia. Aby przyzwyczaić malucha to terapii, produkuje się inhalatory w rozmaitych kolorach oraz kształtach (piesek, małpka, słonik, pingwin).

Wszystkie wymienione akcesoria wspierające zdrowie dziecka, niemowlaka podczas przeziębienia dostępne są w ofercie sklepu internetowego Smykoland. Znajdziesz tam mnóstwo przydatnych produktów zarówno dla Twojego maleństwa, jak i dla siebie jako szczęśliwej młodej mamy.

 

Zobacz: Testy i Recenzje