Przeszczep włosów dla seniora

Przeszczep włosów może podnieść ego i poprawić wizerunek.

Dla wielu mężczyzn nadmierna utrata włosów czy postępujące ich przerzedzanie to nie tylko problem medyczny, ale również estetyczny, który często staje się źródłem obniżonej samooceny i złego samopoczucia. Doskonałym sposobem na skuteczne pozbycie się tego defektu jest przeszczep włosów, który do niedawna związany był z koniecznością poddania się operacji – pozostawiającej po sobie blizny i niosącej za sobą ryzyko wielu groźnych powikłań dla zdrowia.

Obecnie, również w Gabinecie Medycznym Medistica, stosuje się już całkowicie inny, nowoczesny sposób transplantacji włosów metodą SAFER – bezpieczny, małoinwazyjny i skuteczny.

Transplantacja włosów metodą SAFER – na czym polega zabieg?

Przeszczep włosów najczęściej wykonuje się u mężczyzn w przypadku nadmiernego wypadania włosów, łysienia oraz postępującego procesu ich przerzedzenia. Zabieg ten poleca się również w przypadku łysienia pourazowego, a także spowodowanego bliznami pooperacyjnymi i oparzeniami.

SAFER, z ang. Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation, to wysokiej jakości urządzenie, przy pomocy którego dokonuje się zabiegu ekstrakcji i implantacji włosów. To niezwykle innowacyjna i skuteczna metoda, dzięki której w sposób szybki i praktycznie bezinwazyjny można dokonać przeszczepu włosów. Transplantacja włosów metodą SAFER składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności dokonuje się przygotowania obszaru potylicznego, z którego pobiera się kompletne struktury włosa zwane graftami. Następnie, przy użyciu pneumatycznej głowicy, w precyzyjny sposób pobiera się materiał do przeszczepu, czyli grafty. Głowica wchodzi w głąb skóry tylko na 1 mm i zasysa włosy wraz z cebulkami do specjalnego zbiornika. Sztanca głowicy ma około 0,8 mm, dzięki czemu na skórze zwykle nie tworzą się blizny, a cały obszar poddany zabiegowi szybko się goi. Warto podkreślić, że ryzyko uszkodzenia pobranego materiału i włosów sąsiadujących jest minimalne. Ostatni etap polega na dokonaniu transplantacji pobranego materiału. W tym celu, na obszarze przeszczepu dokonuje się mikronakłuć, w które „wstrzeliwuje się” pobrane grafty. Podkreślenia wymaga również fakt, że urządzenie SAFER automatyzuje najistotniejsze fazy zabiegu, dzięki czemu lekarz specjalista przeprowadzający zabieg może się w pełni skupić na aspekcie estetycznym transplantacji włosów.

Przeszczep włosów metodą SAFER – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Transplantacja włosów omawianą metodą niesie za sobą szereg korzyści dla pacjenta. To zabieg bezpieczny i małoinwazyjny, niewymagający hospitalizacji, który przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym w warunkach ambulatoryjnych. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że nie wymaga skalpela ani szycia skóry głowy, dzięki temu zwykle nie pozostawia po sobie żadnych blizn, a wszelkie ślady z nim związane znikają po upływie kilku tygodni. Korzyścią dla pacjenta jest także krótki czas rekonwalescencji. Już następnego dnia po zabiegu można powrócić do normalnych zajęć, a po 2-3 dniach do pełnej aktywności fizycznej. Zabieg trwa około 3-4 godzin, a jego dokładny czas uzależniony jest od ilości przeszczepianych graftów. Transplantacja włosów metodą SAFER to gwarancja trwałego, naturalnego efektu, bez ryzyka odrzucenia przeszczepu, który można powtarzać w miarę postępu łysienia. Zabieg ten charakteryzuje się wysoką skutecznością, jednak należy podkreślić, że czas uzyskania oczekiwanych efektów jest dość długi. Najlepsze efekty zabiegu widoczne są po upływie 12 miesięcy. Tak długi czas oczekiwania na zadowalające rezultaty wiąże się z cyklem życiowym włosa – by wyrosły włosy właściwe, mieszek włosowy musi wyprodukować kilka pokoleń włosów, które wypadną i dopiero wtedy na głowie pojawią się tzw. włosy ostateczne. Przeszczep włosów metodą SAFER to gwarancja trwałego rezultatu i wspaniałego efektu estetycznego.

Jeśli Twoim problemem jest nadmierne wypadanie włosów bądź ich postępujące przerzedzanie, chcesz poprawić swój wygląd i przywrócić utraconą pewność siebie – nie zwlekaj dłużej, tylko już dziś zdecyduj się na transplantację włosów metodą SAFER, którą wykonujemy w Gabinecie Kosmetycznym Medistica w Krakowie. Skorzystanie z naszych usług to gwarancja bezpieczeństwa i pełnego profesjonalizmu.