Prywatna przychodnia medyczna

Prywatna przychodnia medycznaPrzychodnia medyczna dla seniora to bardzo ważne miejsce.
Prywatna ochrona zdrowia wcale nie oznacza konieczności ponoszenia wysokich kosztów za leczenie i wizyty lekarskie. Część pacjentów całkowicie rezygnuje z publicznej ochrony zdrowia, ze względu na długie kolejki i niezadowalającą jakość obsługi. Niewielu z nich wie, że w prywatnych przychodniach także istnieje możliwość korzystania z usług na NFZ.

Leczenie na fundusz w prywatnej przychodni

Większość prywatnych przychodni medycznych współpracuje także z NFZ, dzięki temu możliwe jest zapisanie się na darmowe wizyty i bycie objętym leczeniem w ramach publicznej ochrony zdrowia. W ten sposób omija się długie kolejki, a do dyspozycji pacjenta pozostają komfortowe gabinety oraz nowoczesny sprzęt, ale nadal jest wymagane posiadanie skierowania na wizyty do lekarzy konkretnych specjalności. Alternatywą dla wizyty na NFZ są płatne konsultacje.

Centrum Medyczne Tysiąclecie

Prywatne wizyty wiążą się z kosztami, ale nie są one tak wysokie jak mogłoby się wydawać. W Centrum Medycznym Tysiąclecie cm1000.pl za badanie pola widzenia zapłacimy zaledwie 50zł, a EKG Holtera 100zł. Cennik poszczególnych poradni (stomatologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej itd.) oraz stomatologii jest udostępniony na stronie i można się z nim zapoznać przed zapisaniem się na wizytę.

Zdecydowaną zaletą jest obecność specjalistów z wszystkich, najpowszechniejszych działów medycyny. W przypadku złożonych problemów diagnostycznych lub pacjentów z problemami ze zdrowiem, bardzo ważny jest brak konieczności przenoszenia karty zdrowia oraz ponowne tłumaczenie schorzeń i przebytych operacji. Prywatna przychodnia ma bardzo dobre zaplecze medyczne oraz dysponuje dużą kadrą (obsługa recepcji, pielęgniarki, lekarze), dlatego może świadczyć usługi na wysokim poziomie.

Prywatne wizyty – kiedy to się opłaca?

Prywatne wizyty mogą stanowić obciążenie dla domowego budżetu, dlatego warto odpowiednio wcześniej zaplanować wydatki. Czasem jednak nie ma wyboru, ponieważ dolegliwości są bardzo dokuczliwe, a na wizytę u lekarza na NFZ kolejki są bardzo długie. Kiedy zdecydowanie warto skorzystać z usług prywatnej przychodni medyczne?

  • W przypadku nagłego bólu – choroby zębów i przyzębia mogą być bardzo dokuczliwe i utrudniać normalne funkcjonowanie. Na wizytę prywatną warto się udać też w przypadku pozostałych bolesnych dolegliwości.
  • Kiedy trudno dostać się do lekarza pierwszego kontaktu – jeśli nasze objawy nie są bolesne, ale wywołują niepokój, nie należy czekać. W leczeniu większości chorób najważniejsza jest profilaktyka i szybkie rozpoznanie, a następnie trafne wdrożenie skutecznego leczenia.
  • Gdy nie możemy czekać na wizytę – napięty grafik i problemy z wzięciem wolnego w pracy wiąże się z trudnościami przy zapisach do lekarza. Na NFZ trudno negocjować termin wyznaczonej wizyty, ale w prywatnej przychodni medycznej jest to możliwe.
  • W sytuacji, gdy oczekujemy indywidualnego i skrupulatnego podejścia – lekarz przyjmujący prywatnie ma więcej czasu dla swojego pacjenta. Wynika to z organizacji ochrony zdrowia i zbyt małej ilości lekarzy w sektorze publicznym.

W prywatnej przychodni medycznej czas oczekiwania na wizytę jest znacznie krótszy. Szybko zostają także wykonane niezbędne badania laboratoryjne, rezonans lub zdjęcia rtg. Brak kolejek i indywidualne podejście do pacjenta, to tylko niektóre z pozytywnych stron prywatnej opieki medycznej.