Prognoza pogody Wrocław według miesięcy

Klimat WrocławiaŚrednie miesięczne ciśnienie atmosferyczne wynosi we Wrocławiu od 999,6 hPa do 1003,6 hPa.
W regionie dominuje umiarkowany kontynentalny klimat. Wrocław ma klimat umiarkowany. Zimy są łagodne i ciepłe, a lata rzadko są gorące.


Prognoza pogody Wrocław

Średnia temperatura zimą wynosi –2… – 5 ° C. Latem najczęściej termometr wskazuje około + 25 ° C.  Prognoza pogody Wrocław jest przyjemna prawie o każdej porze roku. Najwygodniejszy okres na podróż to okres od maja do września. Klimat w mieście Wrocław jest umiarkowanie ciepły. W mieście Wrocław występują znaczne opady deszczu przez cały rok. Dzieje się tak nawet w suchym miejscu. We Wrocławiu średnia roczna temperatura wynosi 8,4 ° C. Średnioroczne opady wynoszą 551 mm. Zawsze możesz sprawdzić aktualną prognozą pogody Wroclaw na naszej stronie internetowej.

Na terenie Polski trwa nieustanna konfrontacja między ciepłymi i wilgotnymi masami powietrza Atlantyku a masami powietrza wschodniego kontynentu, które wywołują suszę latem i silne mrozy zimą. Dlatego trudno nazwać pogodę w kraju stabilną. Ciepły, słoneczny poranek za kilka godzin może ustąpić miejsca wilgotnej i deszczowej pogodzie z porywistymi wiatrami.

Pogoda Katowice na wypoczynek turystyczny

Katowice będą interesujące dla turystów o każdej porze roku. Jednak w zależności od wybranego czasu podróży miasto będzie mogło zaoferować zupełnie inną rozrywkę:

  •  Szczyt sezonu turystycznego przypada na późną wiosnę i trwa do końca lata. Pogoda Katowice cieszy wielu.
  • W tym okresie można zaangażować się w kompleksową poprawę zdrowia, gdyż stworzono do tego idealne warunki.
  •  Jeśli celem Twojej wizyty w mieście są wycieczki i zapoznanie się z dziedzictwem historycznym kraju, to najlepszy czas na podróż trwa od końca mojego do końca września.

W tym okresie pogoda Katowice będzie dość ciepła, a ilość opadów będzie minimalna.

Dowiedz, jaka jest pogoda na stronie Meteoprog

Dziś z internetu korzysta absolutnie każdy, bez względu na wiek. Z jego pomocą możesz dowiedzieć się wszystkiego, co Cię interesuje, a także kupić ubrania, komunikować się w sieciach społecznościowych. Dodatkowo Dowiedz, jaka jest pogoda  na najbliższe dni możesz sprawdzić na stronie meteoprog.

Istnieje możliwość zapoznania się z danymi pogodowymi na następny tydzień. Ponadto strona zawiera szczegółowe informacje o zmianach klimatu i można zobaczyć, jak silnego wiatru można się spodziewać. Meteoprog może znaleźć, jaka jest pogoda  w zaledwie kilka minut. Wystarczy mieć dowolny gadżet, z którego można uzyskać dostęp do Internetu