Profastin Opinie, Cena, Dawkowanie, Skład

ProfastinBól stawów, któż go nie doświadczył?
Ból stawów to częsta i powszechna dolegliwość, która może wynikać z urazu mechanicznego lub stanów zapalnych – rozróżniamy zapalne i niezapalne przyczyny bólu stawów. Najczęściej dosięga osoby starsze lub pracujące fizycznie, lub kobiety przechodzące menopauzę. Czy jest sposób, żeby im zaradzić? Środek Profastin reklamowany jest jako suplement wspomagający regenerację stawów i tkanek łącznych. W związku z tym, że za granicą odnosi spory sukces, postanowiliśmy go poddać analizie.

Profastin skład

 

Boswellia Serrata – ekstrakt wspomaga łagodzenie dolegliwości związanych z przeciążeniem układu ruchu oraz pozytywnie wpływa na pracę stawów. Kwasy bosweliowe wykazują działanie antyrakowe i przeciwzapalne. Z tego względu w tradycyjnej medycynie indyjskiej tej rośliny używa się do leczenia schorzeń stawów, kości, kręgosłupa, przewodu pokarmowego.  Przeprowadzone badania potwierdziły, że ekstrakt z kadzidłowca znacznie poprawia ruchliwość przy zginaniu stawów, zmniejsza obrzęk oraz chroni przed utratą tkanki chrzęstnej spowodowaną stanami zapalnymi.

Glukozamina – w wielu badaniach klinicznych dowiedziono, że glukozamina ma korzystny wpływ na kondycję stawów. Substancja ta stanowi budulec związków występujących w chrząstce stawowej. W okresie dużego wysiłku fizycznego, większego obciążenia stawów, przy nadwadze oraz w podeszłym wieku organizm produkuje mniej glukozaminy, niż potrzebuje. A jeśli jej brakuje, stawy nie pracują, jak należy. Glukozamina bierze udział w syntezie proteoglikanów (substancje budulcowe chrząstki stawowej), co pozwala wzmocnić, a nawet zregenerować zmienione chorobowo stawy. U osób cierpiących z powodu chorób reumatycznych może być podawana łącznie z lekami przeciwbólowymi i steroidami.

Witamina C działa przeciwzapalnie, zatem minimalizuje ryzyko rozwoju stanu zapalnego w stawie, co leży u podstaw choroby zwyrodnieniowej. Witamina ta skutecznie hamuje starzenie całego organizmu, także stawów stale poddawanych znacznym przeciążeniom. Co daje witamina C poza działaniem przeciwzapalnym? Otóż jest ona konieczna do syntezy kolagenu, czyli podstawowego budulca tkanki łącznej, w tym chrząstki stawowej. Odpowiednio wysoka podaż witaminy C ogranicza zatem zanik chrząstki i wspomaga jej regenerację.

Profastin cena

Aktualnie dostępny jest w polskiej dystrybucji na stronie producenta – https://www.profastin.pl/ Koszt jednego opakowania wynosi 160zł, zalecane jest jednak zakupienie kilku opakowań, gdyż regeneracja stawów przebiega długofalowo.

 

Profastin dawkowanie

Zalecane jest stosowanie dwóch tabletek Profastinu dziennie. Stosuje się go 30 minut  po posiłkach.

 

Profastin efekty

Wszystkie ze składników zawartych w Profastinie są od lat znane jako skuteczne w leczeniu zwyrodnień i zapaleń stawów. Producent twierdzi, że suplementacja Profastin znacznie poprawia stan stawów. Poprzez uzupełnienie ich o glukozaminę, zwiększenie ilości płynu stawowego i tym samym ułatwienie bezproblemowego ślizgu stawu. Możliwe jest również osiągnięcie większej mobilności w stawach, które nie pracują już jak kiedyś.

 

Profastin opinie forum

Profastin chociaż od niedawna jest na polskim rynku zyskał już grono osób polecających go. Nasza redakcja trafiła na niego z polecenia znajomej. Po przeanalizowaniu anglojęzycznych forów internetowych znajdziemy wpisy mówiące o jego skuteczności.

 

Andrzej:

Po wielu latach pracy przy komputerze miałem straszne bóle nadgarstków i łokci. Nie mogłem ich w pełni wyprostować, blokowały się i przeskakiwały. Znajomy polecił mi ten Profastin, cena nie była niska, ale opłaciło się. Po 3 miesiącach mogę normalnie już funkcjonować, nawet lekarz zdziwił się, jak szybko uporałem się z problemem, na który on zaproponował mi jakieś zastrzyki sterydowe…

 

Aneczka:

Najlepsza glukozamina jaką brałam. Dodatkowe składniki również na plus.

 

Grzegorz:

Udało mi się rozruszać dzięki temu kolana, teraz biorę profilaktycznie, żeby wzmacniać stawy

 

Podsumowanie

Stawy są bardzo ważnym elementem naszego organizmu. Codzienne zmaganie się z bolesnymi zapaleniami, blokadami czy strzelaniem jest niesamowicie uciążliwe i warto wydać więcej na poprawę tej sytuacji. Profastin zyskał już bardzo dobrą opinię za granicą, w Polsce coraz więcej pojawia się o nim pozytywnych wpisów. Może być dobrą alternatywą dla bolesnych zastrzyków czy długotrwałej rehabilitacji. Składniki zawarte w środku są dobrze przebadane i znane w medycynie. Naszym zdaniem warto go wypróbować.