Problem nietrzymania moczu u mężczyzn

mąż nie trzyma moczuNTM to problem również mężczyzn.

Nietrzymanie moczu.

Gdybyśmy mieli wyliczyć najpopularniejsze dolegliwości trapiące mężczyzn, to na którym miejscu ulokowalibyśmy nietrzymanie moczu? Lista zaczyna się od chorób prostaty, problemów z erekcją i utrzymaniem prawidłowego ciśnienia krwi. Nietrzymanie moczu mimo, że dotyczy wielu mężczyzn pozostaje na szarym końcu – dlaczego? Ponieważ dolegliwość ta głównie kojarzona jest z kobietami i wciąż stanowi temat krępujący, mimo tego, że zdarza się naprawdę wielu osobom…

Męskie nietrzymanie moczu może być objawem poważnej choroby!

Najczęściej problemy z nietrzymaniem moczu u mężczyzn pojawiają się w wyniku zaburzeń pracy prostaty. Dlatego już przy pierwszych niepokojących objawach nie należy lekceważyć problemu i niezwłocznie udać się na konsultację ze specjalistą – najlepiej urologiem, a jeśli jest to utrudnione lub niemożliwe to do lekarza rodzinnego, który zrobi wstępny wywiad i ewentualnie skieruje na dalsze leczenie. Powiększenie gruczołu prostaty to jedna z głównych przyczyn nadreaktywnego pęcherza, któremu towarzyszy nagłe i bardzo nieprzyjemne parcie na pęcherz. Dolegliwość ta skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie i ogranicza wiele aktywności.

Powodów dysfunkcji układu moczowego może być naprawdę wiele i niestety dotyka osoby w różnym wieku – choć nadal jest to schorzenie częściej dotykające osoby w podeszłym wieku – szacuje się, że najwięcej problemów tej natury odnotowuje się u panów po 70. roku życia.

Zacząłem popuszczać mocz i co teraz?

Zacząłem popuszczać mocz i co mam z tym zrobić? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań w sieci. Nie jest niczym nowym, że samoleczenie za pomocą internetu stało się bardziej popularne niż wizyta u lekarza. Jest to niewątpliwie znak naszych czasów i niejednokrotnie strzał w przysłowiowe kolano, ponieważ zasięganie nieprofesjonalnej porady w sieci to przede wszystkim strata czasu, który w przypadku nieprawidłowego leczenia inkontynencji gra na niekorzyść pacjenta. Często także zamiast do gabinetu lekarskiego, osoby nietrzymające mocz kierują swoje kroki do drogerii lub apteki po podpaski – lub bardziej zorientowani w temacie po profesjonalne artykuły chłonne popularnych marek, takich jak: Tena lub Seni. To drugie rozwiązanie nie jest najgorszym z możliwych i jest sygnałem, że pacjent jest świadomy problemu i szuka rozwiązania, które pomoże mu uniknąć dyskomfortu i skrępowania np. w towarzystwie – co podkreśla jedna z farmaceutek pracujących w aptece internetowej i-Apteka.pl – i dodaje, że mimo wszystko nie zwalnia to danej osoby z konieczności wizyty u lekarza i szukania przyczyn dolegliwości, do czego każdorazowo zachęcamy naszych pacjentów.

Materiały chłonne dla mężczyzn z inkontynencją

Wydawałoby się, że świat higienicznych materiałów chłonnych należy do kobiet – i jest w tym sporo prawdy, lecz kilka ostatnich lat pokazuje, że rynek ten – zwłaszcza trudniący się w produktach specjalistycznych, kieruje swoją uwagę także w stronę męskich potrzeb. Producenci uwzględniają wiele czynników, które mają decydujący wpływ na wybory konsumentów. W tej chwili na rynku dostępne są produkty chłonne skierowane zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

Męskie wkładki i majtki chłonne są produkowane w ciemnych kolorach (Tena) oraz tradycyjnie w kolorze białym (Seni, Tena), nie odznaczają się na ubraniu – są bardzo dyskretne i tworzone z oddychających i przyjaznych dla ciała materiałów. Wybór odpowiedniej ochrony dla mężczyzn nietrzymających moczu, powinien zostać skonsultowany z lekarzem lub z farmaceutą – personel aptek oraz sklepów medycznych uczestniczy w licznych szkoleniach dotyczących profesjonalnego doradztwa w temacie inkontynencji, a także dysponuje wzornikami i próbkami materiałów niektórych producentów.

W zależności od stopnia nietrzymania moczu – od najsłabszego po silną inkontynencję, możliwy jest wybór dyskretnych wkładek, jak np. Tena Men Light (Level 1), Tena Men Light, Tena Men Medium, Tena Men Super oraz wkładki urologiczne Seni Man Normal. Przy średniej inkontynencji wybór oscyluje pomiędzy: bielizną chłonną Tena Men Pants lub Seni Man Ekstra. Przy ciężkiej i bardzo ciężkiej inkontynencji uwaga skierowana powinna być na produkty, takie jak: pieluchy dla dorosłych i majtki chłonne: Tena Pants, San Seni.