Prezenty dla seniora: Poradnik

jaki prezent dla senioraPrezenty dla seniora? Może prezenty użyteczne?

Prezent dla seniora: Poradnik co kupić

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, to czas kiedy pomysł na prezent dla seniora może nie być łatwy. Są różne szkoły prezentowe. Najczęściej dla starszych osób wybierana jest bielizna np. skarpety w Mikołaje lub kapcie, bambosze z futerkiem. Wybierane są również artykuły higieniczne jak woda toaletowa, mydło w płynie. Trzeba przyznać, że tego typu prezenty dla seniora nie są zbyt udane. Co zatem kupić innego?

Artykuły do higieny i pielęgnacji włosów

Oczywiście szampon mógłby spowodować, że nasza babcia czy dziadek mogliby się poczuć urażeni. Mogliby odebrać, że ich higiena wzbudza kontrowersje w rodzinie. Uważamy, że artykuły higieniczne, nawet do pielęgnacji włosów to nie jest dobry pomysł. Jeśli chcemy sprawić babci przyjemność lepszym wyborem są suszarki do włosów. Nasze babcie zapewne używają swoich starych, które niszczą włosy i pobierają dużo prądu. To dobry czas na zmianę suszarki do włosów na przykładowo takie https://www.kakto.pl/male-agd-do-higieny-i-pielegnacji/pielegnacja-wlosow/suszarki-do-wlosow. Z suszarki może korzystać też dziadek, więc prezent jest uniwersalny.

Dla bardziej wymagających seniorek mogą przydać się lokówki do włosów. Tak! Moda na loki wróciła. To idealny czas, żeby przypomnieć naszym babciom stare dobre czasy. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia babci z dawnych lat. Na pewno znajdziecie wśród nich fotografię z babcią w lokach. Wybór lokówki może nie być łatwy, ale można spojrzeć tutaj https://www.kakto.pl/male-agd-do-higieny-i-pielegnacji/pielegnacja-wlosow/lokowki-do-wlosow, żeby mieć pogląd co dzieje się teraz na rynku. Stare lokówki mogą być już niebezpieczne w użyciu dla seniorek. Nowoczesne lokówki mają systemy, które nie powodują wzniecenia ognia i obniżają ryzyko pożaru i poparzenia.

Telefony i smartfony dla seniorów na prezent

Telefony dla seniorów np. Maxcom cieszą się dużą popularnością wśród seniorów. Jest to słuszny wybór, który nie obciąży portfela, ale da poczucie bezpieczeństwa zarówno dziadkowi, babci jak i ich starszym dzieciom. Łatwo dobrać odpowiedni telefon w tym miejscu https://www.kakto.pl/telefony-i-smartfony/telefony-komorkowe. Telefony dla seniorów nieznacznie różnią się od telefonów i smartfonów tradycyjnych. Ważnym ich elementem jest wielkość klawiszy, dzięki czemu mający często problem ze wzrokiem seniorzy widzą każdy przycisk i mogą z łatwością go nacisnąć. Bardzo ważnym przyciskiem jest również przycisk SOS. To przycisk, który służy do szybkiego połączenia ze wskazanym numerem np. 112 lub numerem kogoś z bliskich.

Prezenty dla seniorów? Wybór nigdy nie jest łatwy, ale warto pomyśleć o czymś innych, niestandardowym