Prezent, który zachwyci twoje wnuki – Czyli co kupić maluchowi

Prezent, który zachwyci twoje wnuki: Bohater z bajkiPrezent, który zachwyci twoje wnuki: Bohater z bajki

Decyzja o wyborze prezentu dla młodszego o kilkadziesiąt lat pupila bywa trudna. Co ma wybrać senior, żeby trafić w gust dziecka? Co z mądrymi prezentami? Jaki prezent wybrać na urodziny i jak dostosować podarunek do okazji.

Zapomnij o zwyczajach

Kiedyś przez długi, długi czas marzyliśmy o pewnym prezencie. Śnił się nam po nocach, lądował na rysunkach i był tematem do rozmów z najbliższymi. W końcu nadchodziła okazja, kiedy mogliśmy go otrzymać i – tak, po długim oczekiwaniu nadchodził czas na wielkie świętowanie. Dzisiaj tak prosto już nie jest.

Maleje prawdopodobieństwo, że prezent będzie trafiony, a na twarzy dziecka pojawi się szczery uśmiech. Rośnie ryzyko, że nasz podarunek szybko trafi do kąta, szuflady albo zupełnie zniknie z powierzchni.

Dzieci widzą znacznie więcej rzeczy, które budzą zainteresowanie. Są zalewane reklamami – dlatego też znacznie częściej zmieniają zdanie o tym, co chcieliby otrzymać.

Różnice pokoleniowe powodują, że może być nam trudniej zrozumieć, co atrakcyjnego jest w danym podarunku.

Skrajnym przykładem może być tu fidget spinner – bardzo prosta w budowie zabawka zręcznościowa, która w 2017 stała się prawdziwym hitem.

No dobrze, załóżmy jednak, że nie śledzimy nowości, które mogłyby sprawdzić olbrzymią radość dzieciakom. Co wtedy? Ścieżki są trzy: sentyment, przydatność i walory edukacyjne.

Fidget spinner

Fidget spinner

Bazuj na sentymencie

W jednym ze sklepów z zabawkami, znajdziemy listę bohaterów z bajek (i nie tylko). Niezależnie od tego, co konkretnie wybierzemy – nawiązanie do bajki czy filmu, którą dziecko oglądało (albo ogląda regularnie) powoduje, że niezależnie od tego, jaki konkretnie przedmiot kupimy – prezent w postaci bohatera z bajki będzie budził pozytywne emocje i wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Nieważne czy będzie to maskotka, puzzle, czy coś zupełnie innego. Nawiązanie do bohatera z bajki to także ciekawy sposób na to, by nie wydawać na prezent zawrotnych kwot.

Przydatny prezent zostaje na dłużej

Wybór prezentu, który maluch może wykorzystać jako przedmiot codziennego użytku to dobry pomysł przede wszystkim dlatego, że nie pójdzie w odstawkę – odpowiada na pewne potrzeby dziecka. Przykładem może być tu choćby poduszka czy kubek. Jeżeli połączymy przedmiot codziennego użytku z nawiązaniem do ulubionych bohaterów wnuka – sukces będzie gwarantowany.

Co z prezentami, które uczą?

Tego typu prezenty to doskonały pomysł. Nie tylko sprawiamy przyjemność dziecku, ale przede wszystkim – pomagamy mu się rozwijać. Należy w tym przypadku zwracać uwagę na to, czego tak naprawdę uczy dany prezent lub czy faktycznie będzie dla dziecka interesujący, a nie trafi na półkę z rzeczami nudzącymi po kilku godzinach.