Pożyczka na szkolną wyprawkę: Dziadkowie wspierają

dzieci w szkolePierwszy dzień szkoły jest bardzo kosztowny. Dosłownie.

Wakacje wakacjami, ale każdy rodzic, wspierany finansowo przez seniora rodu, ma już z tyłu głowy koszty, jakie trzeba będzie ponieść z powodu kolejnego roku szkolnego. Wiadomo, książki, przybory, uzupełnienie odzieży dla latorośli, która intensywnie rośnie i wiele, wiele innych drobiazgów.

  • Po wakacyjnych wydatkach na wczasy, obozy albo przynajmniej pojedyncze wycieczki zawsze ciężko jest znaleźć jeszcze wystarczającą kwotę, aby wyposażyć dziecko do szkoły. Podpowiemy jak obniżyć koszty szkolnej wyprawki i skąd wziąć dodatkową gotówkę na szkolne wydatki.

Co składa się na wyprawkę szkolną?

Główny element kosztów wyprawki szkolnej to oczywiście książki. Dzięki rządowemu programowi dzieci w szkołach podstawowych mają je za darmo, ale nie zawsze. Czasem zdarzają się jakieś rozbieżności programowe i rodzice muszą sami kupić wymagane podręczniki. Całkowite obciążenie zakupem książek nie omija z kolei rodziców dzieci uczęszczających do szkół średnich.

Kolejna ważna sprawa to wyposażenie ucznia we wszelkie przybory, pomoce, artykuły piśmiennicze, plecak, piórnik itd. Wystarczy przyjrzeć się przykładowemu pokojowi takiego ucznia, aby przekonać się, że jest tego sporo. Ponadto, dzieciaki często proszą o konkretny wygląd niektórych przedmiotów, np. licencjonowane zeszyty ze znanymi bohaterami bajek i filmów albo firmowe plecaki. To oczywiście podnosi koszty szkolnej wyprawki, ale ulegamy, by mocniej zmotywować dzieci do nauki.

Pozostaje jeszcze kwestia odzieży i obuwia. Nasi milusińscy rosną, a do tego w tajemniczym tempie niszczą swoje elementy ubioru. Rodzice z kolei chcą, aby dziecko wyglądało w szkole schludnie, więc z okazji nowego roku szkolnego przeznaczają dodatkową gotówkę na takie zakupy.

Skąd na to wszystko brać pieniądze?

Można oczywiście uruchomić swoje oszczędności, ale wiadomo, nie każdy je ma. Wtedy z pomocą spieszą firmy udzielające pożyczek online. To możliwość uzyskania dodatkowej gotówki w ekspresowym tempie, bez zbędnych formalności. Największą zaletą tej usługi jest szybkość. Kiedy pojawią się na przykład bardzo korzystne promocje na odzież dla dzieci i młodzieży bądź przybory szkolne, mamy szansę z nich skorzystać właśnie dzięki pożyczce online. Można ją uzyskać w ciągu niespełna godziny i od razu wyruszać na zakupy.

Aby cała akcja mogła być tak sprawnie przeprowadzona, muszą być spełnione dwa warunki. Po pierwsze najpierw trzeba przejrzeć oferty firm pożyczkowych, porównać wysokość opłat i prowizji, poczytać opinie internautów, a następnie wybrać wariant dla siebie najkorzystniejszy. Dużą pomocą w tym służą strony porównywarki, takie jak FinRada.pl. Po drugie, wniosek o pożyczkę online należy złożyć w dzień roboczy, w takich godzinach, aby pracownicy zdążyli go jeszcze rozpatrzyć. Można też wcześniej przeprowadzić proces rejestracji, aby potem nie tracić na to czasu. Tak przygotowani mamy pewność, że nie ominie nas żadna promocja i będzie szansa na obniżenie kosztów szkolnej wyprawki.

Jak zredukować koszty wyprawki szkolnej?

Wiadomo, każdy rodzic chce dla dziecka jak najlepiej i stara się mu zapewnić wszystkie potrzebne rzeczy, zwłaszcza te związane z edukacją. Jednak czasem, nawet przy wsparciu dodatkową gotówką z pożyczki online, nie jesteśmy w stanie spełnić ich oczekiwań, tym bardziej jeśli mamy więcej pociech.

Aby możliwie optymalnie wykorzystać posiadany budżet warto szukać sposobów na obniżenie kosztów szkolnej wyprawki. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest polowanie na promocje, można też, w przypadku rodziny wielodzietnej, zrobić zakupy na hurtowni artykułów biurowych. Osoby o najniższych dochodach mogą liczyć na zasiłki na szkolną wyprawkę z pomocy społecznej.

Pomoc rzeczową w postaci przyborów szkolnych oferują też często parafie oraz Caritas. Warto również zorientować się w cenach książek używanych w antykwariatach oraz w Internecie. W sieci można też znaleźć sporo ogłoszeń od osób, które za drobne kwoty lub całkiem za darmo oddają rzeczy po swoich dzieciach.