Poznaj zalety stosowania poduszek ortopedycznych

spanie na poduszczePoduszka ortopedyczna na dobry sen? Tak!

Około jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku. Rano marzymy najczęściej by zostać w nim jeszcze dłużej. Daje to wrażenie, że komfort naszego snu powinien być dla nas ważny, ale niezwykle często go lekceważymy. A może to stanowić przyczynę wielu nieprzyjemności…

Czy to na czym śpimy ma znaczenie?

Kiedy wybieramy idealną poduszkę, najczęściej kierujemy się jedynie jej rozmiarem – twardość i kształt nie mają zwykle znaczenia. Podstawową jednak funkcją poduszki jest zapewnienie nam odpowiedniego komfortu wypoczynku – komfortu, który przyczyni się do zachowania przez nas zdrowia. Pamiętać należy przecież, że źle dobrana poduszka nie jest w stanie dostosować się do naturalnej krzywizny kręgosłupa (lordozy szyjnej), przez co, choć z pozoru wygodna, może prowadzić do silnych bóli i różnego rodzaju uszkodzeń. Z pomocą przychodzą stworzone z myślą o zdrowym komforcie poduszki ortopedyczne.

Doskonałe działanie

poduszka w środku

Dobra poduszka musi być markowa.

By sięgnąć po praktyczne zalety poduszki ortopedycznej nie musisz czekać, aż pojawią się pierwsze silne bóle kręgosłupa czy głowy. W myśl starej zasady ‘lepiej zapobiegać niż leczyć’ możesz poszukać idealnego rozwiązania dużo wcześniej. Poduszka taka to bowiem to rozwiązanie, które sprawia, że kręgosłup szyjny potrafi utrzymać neutralną pozycję i zachowuje swoją naturalną krzywiznę. Takie rozwiązanie pozwala na odpoczynek podczas snu nie tylko dla naszego mózgu i oczu, ale również dla całego ciała: pozwalamy zrelaksować także mięśniom i wiązadłom.

Wybierz idealną poduszkę dla siebie

Na dobrze dobranej poduszce ortopedycznej spać może w zasadzie każdy: ważne jest jednak, by wybór ten nie był przypadkowy i odpowiadał naszym codziennym potrzebom. Każdy z nas jest bowiem inny, w inny sposób zasypia i doskwierają mu równego rodzaju przypadłości, na które dobrze dobrany produkt może pomóc.

W jakiej pozycji śpisz?

Jeśli zazwyczaj śpisz na boku, to najlepszym wyborem będzie poduszka z dodatkowym, pełnym profilowaniem w kształcie wałka w pobliżu kręgosłupa szyjnego. Jeśli natomiast jesteś amatorem spania na plecach, to idealnym wyborem będą poduszki zdecydowanie bardziej miękkie, niższe i z dodatkowym wycięciem. Ono właśnie sprawia, że głowa utrzymywana jest w jednej pozycji, a kręgosłup szyjny zostaje wypchnięty ku górze. Jeśli śpisz na brzuchu, najbardziej wskazane modele to te płaskie, zazwyczaj w kształcie gwiazdy. Są to warianty o najszerszym zastosowaniu, które pozwolą ci zdecydowanie poprawić komfort swojego snu.

Ja widać poduszka ortopedyczna to wbrew powszechnym opiniom nie tylko narzędzie medyczne dla osób posiadających już bóle i kontuzje: stanowi doskonały produkt, który sprawdzi się w każdej sytuacji. Jakość i komfort zdrowego snu to coś, na co zasługujemy wszyscy.

Słuchmed badanie słuchu za darmo