Poznaj Testolan – suplement na niedobór testosteronu

Testosteron Niedobór testosteronu można uzupełnićTestosteron Niedobór testosteronu można uzupełnić

Określany mianem najważniejszego męskiego hormonu testosteron, to związek organiczny, który odpowiada w organizmie człowieka za wiele różnych funkcji. Co oczywiste, jego niedobór doprowadza do powstawania rozmaitych skutków ubocznych, które potrafią być naprawdę kłopotliwe.

1% mniej w skali roku, czyli kiedy rozpoczyna się problem?

Niedobór testosteronu to przypadłość, która może dopaść każdego mężczyznę. Wszak, udowodniono, że po 30. roku życia średnie stężenie tego hormonu maleje aż o 1%. Już po kilku latach można odczuć zmiany.

Objawy niedoboru testosteronu mogą mieć różny charakter, od zaburzeń w sprawności seksualnej, poprzez problemy natury fizycznej, a skończywszy na kłopotach z samopoczuciem. Szczególnie często, mężczyznom towarzyszą:

  • problemy z potencją
  • przedwczesna ejakulacja
  • otyłość brzuszna (brzuch piwny)
  • huśtawka nastrojów
  • utrata masy mięśniowej

Siła dolegliwości jest bardzo różna. U jednych objawy uwidaczniają się do tego stopnia, że niezbędna jest interwencja lekarska, u innych po prostu pojawia się dyskomfort.

Niedobór testosteronu – nieunikniona przypadłość?

Nic bardziej mylnego. Niedoborowi testosteronu oczywiście można zapobiec. Tak naprawdę – nie wiele trzeba, by uniknąć komplikacji zdrowotnych wynikających z występujących zaburzeń.

Nieodłącznym elementem profilaktyki jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Należy przede wszystkim zadbać o takie elementy jak:

  1. odpowiednie odżywianie (zdrowa, zbilansowana i pełnowartościowa dieta)
  2. wzmożona aktywność fizyczna (kilkudziesięciominutowa forma rekreacji ruchowej każdego dnia)
  3. zachowanie rytmu dobowego (odpowiednia dawka snu, stałe pory)
  4. relaks

Niezwykle ważną rolę w profilaktyce niedoboru męskiego hormonu pełnią również rozmaite suplementy diet. Ich celem jest wspomaganie produkcji testosteronu.

Testolan – przykład efektywnego suplementu na niedobór testosteronu

Postęp medycyny umożliwia zdecydowanie łatwiejsze i efektywniejsze leczenie różnych przypadłości i chorób. Nie inaczej jest w przypadku niedoboru testosteronu, który można leczyć przy wykorzystaniu suplementów diet. Oznacza to, że nie trzeba „szprycować się” lekami hormonalnymi. Leczenie i profilaktykę skutecznie można realizować przy wykorzystaniu suplementów bazujących tylko i wyłącznie na naturalnych składnikach.

Najlepszym przykładem takiego preparatu jest Testolan. To jeden z „topowych” produktów w tej kategorii, który cechuje: wysoka skuteczność, szybkość działania i brak jakichkolwiek skutków ubocznych. W przeciwieństwie do innych środków tego typu Testolan dociera do źródła problemu, a nie tylko do jego objawów.

Więcej informacji na temat tego innowacyjnego rozwiązania na niedobór testosteronu znajdą Państwo na witrynie producenta: Testolan.pl.

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo