Poduszka ortopedyczna, czyli jak podnieść jakość snu

jak sie wyspacDobry sen zależy od doboru poduszki.

Jakość snu.

Ból pleców czy złe samopoczucie odczuwane po przebudzeniu dotykają ogromnej liczby osób, nie tylko borykających się ze schorzeniami kręgosłupa, ale nawet zupełnie zdrowych. Sposobów na podniesienie komfortu snu jest wiele, a jednym z najbardziej skutecznych jest zastosowanie poduszki ortopedycznej.

Poduszka termoelastyczna na problemy z bólem

Podczas snu powinniśmy dbać o odpowiednie ułożenie i odciążenie kręgów kręgosłupa oraz o to, by nasze mięśnie nie pozostawały przez cały czas napięte. Warunkiem takiego stanu rzeczy jest odpowiednie ułożenie ciała. Zapewnić je może poduszka ortopedyczna, zwana także leczniczą lub rehabilitacyjną. Wbrew nazwie, może być stosowana przez osoby zdrowe i przynosić wymierne korzyści w zakresie jakości snu i porannego samopoczucia.

Technicznie rzecz biorąc, poduszka ortopedyczna (https://galeriazdrowia.pl/produkt/poduszki-ortopedyczne/) wyróżnia się ergonomicznym kształtem, opracowanym przez naukowców. Odpowiednie wyprofilowanie sprawia, że jest ona w stanie podtrzymać szyję w odpowiednim miejscu dla zachowania naturalnej krzywizny kręgosłupa. Dzięki temu kręgi szyjne nie są tak obciążone jak przy korzystaniu ze zwykłej poduszki. Odciążane są również plecy, kark i ramiona. Poduszka wykonana jest z gęstej, sprężystej pianki poliuretanowej, a tajemnicą jej skuteczności jest technologia zwana pamięcią kształtu (memory foam). Pod wpływem dotyku i ciepła skóry, dopasowuje się do szyi i głowy, co maksymalnie redukuje nacisk ciała na poduszkę.

Poduszki ortopedyczne dostępne są w kilku rozmiarach, dlatego można dobrać odpowiedni model zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Są one także bezpiecznym rozwiązaniem dla alergików, ze względu na posiadaną powłokę antyalergiczną i antybakteryjną.

Efekty stosowania poduszki ortopedycznej

Osoby, które korzystają z poduszki ortopedycznej przez dłuższy czas, deklarują znaczne polepszenie jakości snu. Wstają wyspani i bez dolegliwości bólowych, co często przekłada się nie tylko na lepsze samopoczucie, ale także na ustąpienie chronicznych bólów głowy, drętwienia kończyn i pleców czy problemów z krążeniem. Dla osób cierpiących na choroby i zwyrodnienia odcinka szyjnego kręgosłupa takie jak np. dyskopatia, poduszka jest wsparciem w rehabilitacji. Pozwala zredukować napięcie i zmęczenie mięśni spowodowane ćwiczeniami lub codzienną aktywnością.

Gdzie kupić poduszkę leczniczą do spania?

Wybierając poduszkę ortopedyczną dla siebie, najlepiej skorzystać z oferty sklepów medycznych. Wówczas będziemy mieć pewność, że zakupiony przez nas produkt został przebadany przez specjalistów i nie jest tylko jedną z imitacji profesjonalnego sprzętu ortopedycznego, których na rynku nie brakuje. Jeżeli mamy problemy zdrowotne, warto zapytać o wskazówki lekarza prowadzącego lub rehabilitanta. Warto także zadbać o dobór odpowiedniego rozmiaru poduszki do naszej budowy ciała, w czym z pewnością pomoże doradca w sklepie.

Więcej informacji na temat zalet poduszek rehabilitacyjnych można znaleźć na stronie: https://galeriazdrowia.pl/

Słuchmed badanie słuchu za darmo