Piosenki z tamtych lat

Zespół KADAR.

Z przyjemnością informujemy, że już wkrótce światło dzienne ujrzy album zespołu KADAR pt. „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat”. Płyta jest muzyczną podróżą do „złotej ery” polskiej piosenki lat 60-70-80-tych. Patronem medialnym jest portal dla seniorów i 60+ SlowoSeniora.pl.

Podczas premiery płyty gościnnie, spotkanie poprowadzi red. Anna Tomasik – w roli konferansjera pod pseudonimem Anna Greyman.

Na płycie znajdą się popularne do dzisiaj szlagiery minionej epoki, wylansowane przez takie Gwiazdy, jak: Anna German, Mieczysław Fogg, Piotr Szczepanik, Anna Jantar, Marek Grechuta, Hanka Ordonówna, Bohdan Łazuka, Urszula Sipińska, Czesław Niemen, Edyta Geppert, Seweryn Krajewski, Irena Santor, Michał Bajor i Halina Kunicka oraz Kabaret Starszych Panów. Wyjątek stanowi piosenka „Biełyje rozy” wylansowana przez Jurija Shatunova,  członka pierwszego rosyjskiego boysbandu „Łaskowyj Maj”. Na płycie pojawi się ona z tekstem polskim.

Album „Życie jest miłością. Piosenki z tamtych lat”, dedykowany jest wprawdzie seniorom, ale mamy nadzieję, że – bez względu na wiek – każdy miłośnik piosenki znajdzie tutaj coś dla siebie. A dla młodego pokolenia stanie się może pretekstem do bliższego poznania historii polskiej muzyki rozrywkowej i artystów, którzy ją  tworzyli, a których utwory zaprezentowaliśmy na naszej płycie.

Ogólnopolska premiera płyty odbędzie się 21 listopada 2018 roku o godz. 17.30 w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla, Janusza Meissnera 5, Warszawa. 

Serdecznie Państwa zapraszamy!

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Słuchmed opinia