Park Krajobrazowy Gór Słonnych – Co w sobie kryje?

hotel arlamowGóry Słonne. Jest pięknie, warto pojechać.
Jeśli cenisz sobie ciszę, spokój i bliski kontakt z naturą, Park Krajobrazowy Gór Słonnych jest miejscem, które koniecznie musisz poznać bliżej! Odwiedź województwo podkarpackie i przekonaj się, jak wiele ma do zaoferowania.

Góry Słonne

Góry Słonne są pasmem górskim wchodzącym w skład Gór Sanocko-Turczańskich. Te ostatnie z kolei należą do Beskidów Lesistych. Góry Słonne to wyjątkowo malowniczy górski zakątek, w większości gęsto porośnięty tzw. buczyną karpacką, czyli lasami bukowymi. Ponadto można tu spotkać grab, jodłę, świerk sosnę i modrzew. W nieprzebranych lasach Gór Słonnych żyją m.in. niedźwiedzie brunatne, wilki i rysie. Na niebie łatwo zaś wypatrzeć orła przedniego i orła bielika.

Na obszarze Gór Słonnych utworzony został Park Krajobrazowy Gór Słonnych, liczne rezerwaty i inne obszary chronione prawnie. Wszystko po to, aby chronić wspaniałą faunę i florę tego regionu.

Park Krajobrazowy Gór Słonnych

Park Krajobrazowy Gór Słonnych został utworzony w 1992 roku. Rozciąga się na obszarze wspomnianych Gór Słonnych oraz częściowo w paśmie Chwaniów, które również należy do Gór Sanocko-Turczańskich. Jego podstawowym atutem jest to, że przyroda parku cechuje się dużym stopniem naturalności. Ponad 70 procent powierzchni pokrywają naturalne lasy bukowe.

Na obszarze parku wyznaczono aż 9 rezerwatów przyrody, w większości są to rezerwaty leśne. Jednym z ciekawszych i wartych odwiedzenia jest rezerwat Góra Sobień. Na szczycie wzgórza wznoszą się malowniczo ruiny średniowiecznego zamku Sobień.

W górach na dłużej!

Chcąc lepiej poznać Park Krajobrazowy Gór Słonnych i wiele innych atrakcji regionu, warto zatrzymać się tutaj na dłużej, choćby na weekend. Idealnym do tego miejscem będzie Hotel Arłamów.

Otoczony bajecznymi lasami, zapewni upragniony relaks i spokój. Spędzając tutaj czas, można poczuć bliskość natury jak nigdzie indziej. Ochrona przed zgiełkiem miasta nie jest jednak jego jedyną zaletą. Bez względu na to, w jakim towarzystwie zamierzasz spędzić pobyt, każdy z Twoich bliskich znajdzie coś dla siebie. Obszerna strefa spa & wellness czeka na miłośników błogiego odprężenia – świetnie sprawdzi się po długich wycieczkach górskich!

Nie brakuje też atrakcji dla najmłodszych – rozbudowany plac zabaw na zewnątrz, zagroda z leśnymi zwierzętami, a w środku m.in. specjalna bezpieczna strefa w basenie i bawialnia Kids Club. Do tego możliwość przejażdżki konno, gry w golfa i wielu, wielu innych aktywności. Tutaj nie można się nudzić!

Dane kontaktowe:
Arłamów 1
38-700 Ustrzyki Dolne
recepcja: +48 13 443 10 00
oferta indywidualna: www.arlamow.pl/weekend-w-gorach
oferta biznesowa: www.arlamow.pl/sale-konferencyjne-w-gorach