Pakiety medyczne dla firm

pakiety medyczne porownaniePakiety medyczne są coraz popularniejsze.

Pakiety medyczne.

Pakiety medyczne oferowane przez sieci medyczne to bardzo korzystne rozwiązanie dla pracodawców i pracowników. Zapewnienie dostępu do opieki zdrowotnej najwyższej jakości jest jednym z najbardziej cenionych przez pracowników pozapłacowym benefitem.

Czym jest pakiet medyczny?

Pakiet medyczny jest inwestycją pracodawcy w zdrowie kadry pracowniczej. Jest to szczególnie ważne z uwagi na niedobór wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy. Oferta prywatnych klinik kierowana jest nie tylko do dużych przedsiębiorstw i korporacji, coraz częściej korzystają z niej również małe kilkuosobowe firmy. Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie pracownik otrzymuje prywatną opiekę zdrowotną, unikając tym samym uciążliwych kolejek do lekarza i wielomiesięcznych terminów do specjalistów.

Pakiety medyczne można również połączyć z badaniami medycyny pracy, ograniczając tym samym koszty związane z ich przeprowadzeniem podczas zatrudniania pracownika, lub konieczności przeprowadzenia okresowych badań. Ponadto koszty prywatnej opieki medycznej można zawrzeć w kosztach działalności firmy.

Zakres usług w pakiecie medycznym

Zakres usług w pakiecie medycznym jest ściśle zależny od kosztu, jaki wydatkujemy na niego z budżetu przedsiębiorstwa. Na rynku funkcjonuje wiele placówek oferujących pakiety medyczne dla firm. Poznając temat, warto skorzystać z porównania pakietów medycznych, czyli popularnie — porównywarki on-line. Bez wychodzenia z domu lub firmy poznamy ofertę kilkunastu i więcej placówek oferujących pakiety medyczne w różnych cenach i w bardzo zróżnicowanej ofercie.

Przykładowo w towarzystwie ubezpieczeniowym Signal Iduna podstawowe ubezpieczenie można kupić już za 62 zł za miesiąc, zakres obejmuje bezpłatną opiekę internisty, ginekologa oraz podstawowe badania.  Im więcej usług obejmuje pakiet, tym wyższa jest jego cena.

W LUX MED za podstawowy pakiet zapłacimy około 43 zł miesięcznie, jednak do każdej wizyty i badania trzeba dopłacić 20 zł. Za kompleksową prywatną opiekę zdrowotną można zapłacić nawet kilka tysięcy rocznie. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie pakietu medycznego dobrze jest porównać co najmniej kilka ofert, aby wybrać tą najkorzystniejszą dla swojej firmy.