Pakiet ubezpieczenia na życie – Co może zawierać?

Pakiet ubezpieczenia na życiePakiet ubezpieczenia na życie

Polisy na życie nie są ubezpieczeniem koniecznym, co nie zmienia faktu, że każdy powinien je posiadać ze względu na bezpieczeństwo finansowe swoje, a także bliskich. Wybór polis na rynku ubezpieczeniowym jest spory, warto więc porządnie zastanowić się i wybrać taką, która spełni nasze wymagania.

Polisa na życie – dobrze zastanów się przed wyborem

Jak już można było dowiedzieć się na wstępie, polisy na życie konieczne nie są, lecz warto je posiadać. Przede wszystkim, jeśli dojdzie do naszej śmierci to nasza rodzina nie zostanie bez pieniędzy, a koszty pogrzebu itp. zostaną pokryte z ubezpieczenia. Po drugie w zależności od opcji jesteśmy chronieni w wielu innych przypadkach np. jeśli jesteśmy w szpitalu, jeżeli ciężko zachorujemy, jeśli ulegniemy wypadkowi, jeśli umrze nam ktoś bliski, jeśli urodzi nam się dziecko. Dlatego przed wyborem ubezpieczenia warto zobaczyć jakie posiada ono opcje i wybrać taki zakres, jaki jest dla nas najbardziej odpowiedni.

Co wpływa na wybór polisy?

To jakie ubezpieczenie na życie wybierzemy w dużym stopniu zależy od takich czynników jak tryb naszego życia, stan zdrowia czy choroby, na jakie zapadali członkowie naszej rodziny. Wszystko to jest niezwykle istotne, gdyż właśnie od tego zależy zakres oferowanej nam ochrony czy wysokość stawki ustalone przez zakład ubezpieczeń. Dodatkowo składka za taki sam zakres ochrony w jednej firmie ubezpieczeniowej może być tańsza, a w drugiej droższa. Dlatego też nie warto zwracać uwagę tylko na jedno towarzystwo ubezpieczeniowe.

Polisy ochronne – najlepszy zakres ochrony

Najniższe koszty mają zawsze zwyczajne polisy ochronne. Dlatego to właśnie na nie zwróć największą uwagę. W jakich przypadkach Twoja rodzina może potrzebować pieniędzy z polisy? Musisz dokładnie tę rzecz przeanalizować. Przede wszystkim warto ubezpieczyć się na wypadek naszej śmierci, ale także inwalidztwa czy ciężkiej choroby. Możesz też pomyśleć o różnego rodzaju ochronie dodatkowej np. ubezpieczenie na śmierć w wyniku niebezpiecznego wypadku, poważna choroba czy nawet pobyt w szpitalu.

Składki zmniejszaj lub zwiększaj według Twoich potrzeb

Pamiętaj również, że taka sama suma ochrony nie będzie Ci niezbędna przez całe życie. Kiedy Twoje dzieci są jeszcze małe i masz sporą kwotę kredytu hipotecznego do spłacenia to warto wtedy ubezpieczyć się na większą sumę i płacić większe składki. Wraz z wiekiem sytuacja się zmienia, dzieciom Twoja ochrona nie jest niezbędna a kredyt hipoteczny zostaje spłacony lub suma, która Ci pozostała do spłacenia jest o wiele mniejsza, zatem składkę ubezpieczenia również możesz obniżyć.

Czytaj OWU

Zawsze pamiętaj o dokładnym czytaniu OWU, przede wszystkim różne firmy, różnie rozumieją niektóre definicje, po drugie niektóre sytuacje są wyłączone z ubezpieczenia, np. firmy nie wypłacają pieniędzy w wyniku wojny, terroryzmu czy kierowania pod wpływem alkoholu.

Polisa na życie to tak naprawdę jedynie chwyt marketingowy, bo tak naprawdę ubezpieczamy się na śmierć, wypadek czy chorobę. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to bardzo istotne zabezpieczenie finansowe dla nas, jak i dla naszej rodziny.

Słuchmed badanie słuchu za darmo