Otyłość – Jak z nią walczyć skutecznie?

Co zrobić żeby schudnąćCo zrobić żeby schudnąć

Moda na bycie FIT rozwinęła się u nas na dobre już kilka lat temu. Siłownie przeżywają prawdziwe oblężenie, w supermarketach dostaniemy coraz lepszej jakości zdrowe produkty, a zdrowy styl życia promują wszystkie gwiazdy szklanego ekranu. Moda na bycie szczupłym i wysportowanym jest cały czas na topie i wygląda na to, że nie przeminie, jak to zwykle z modą bywa. Mimo tego faktu u ponad połowy Polaków występuje problem z nadwagą i otyłością. Dlaczego tak się dzieje? I jak walczyć z problemem?

Czemu jemy za dużo?

U osób w średnim wieku i starszych związane jest to przede wszystkim ze słabnącym z wiekiem metabolizmem oraz ze starymi przyzwyczajeniami – ciężko nam zastąpić białe pieczywo, makarony na ciemne, jeść więcej surówek, unikać olejów i masła, czy zrezygnować z klasycznych kotletów i obiadów z trzech dań. U osób młodszych przyczyn jest zwykle więcej – niewłaściwe odżywianie w domu rodzinnym, kłopoty z samoakceptacją (zajadanie smutków), stres.

Otyłość – problem nie tylko estetyczny

Od jutra się odchudzam – to zdanie wypowiadane jest przez wielu z nas nazbyt często. Zrzucenie kilku kilogramów to również jedno z najczęściej pojawiających się postanowień noworocznych – styczeń to złoty okres dla wielu siłowni i fitness klubów. Chcemy wyglądać pięknie, czuć się ze sobą dobrze, budzić podziw u znajomych. Nie powinna to być jednak jedyna motywacja do odchudzania – otyłość to zwiększone ryzyko chorób. I to chorób poważnych, bezpośrednio zagrażających życiu.

Co możemy zrobić, żeby schudnąć?

Podaż informacji na temat odchudzania w internecie jest ogromna. Wystarczy kilka kliknięć, a znajdziemy setki informacji na temat właściwego odżywiania, znajdziemy darmowe programy do ćwiczeń w domu, tricki i sposoby, motywujące historie, zapiszemy się na siłownie, basen czy taniec. W zasadzie nie ma możliwości, żeby nie wiedzieć, jak schudnąć. Wiele osób ma jednak problem z automotywacją – samodzielnie nie potrafi zmienić swoich nawyków. Wtedy najlepiej oddać się w ręce specjalistów, np. z Centrum Leczenia Otyłości, którego placówki możemy znaleźć w całej Polsce.

Odchudzanie? To proste!

Wystarczy tylko pokochać jakąś dyscyplinę sportową (a mamy przecież możliwości na pęczki, od tańca czy basenu, przez jogę i setki innych propozycji) i jeść zdrowo i niskokalorycznie. Obie rzeczy nie mogą być jednorazową kampanią, aż zejdziemy do upragnionej wagi, ale na stale wpisać się w naszą codzienność. Nie będzie w tym nic trudnego, jeśli naprawdę polubimy określony wysiłek i będziemy znali przepisy na zdrowe dania, które nam smakują. Oczywiście, potrzeba trochę trudy i silnej woli, żeby wprowadzić stopniowo nowe nawyki. Ale wystarczy zrobić pierwszy krok – początkowe efekty zmotywują nas do dalszego wysiłku. I dalej pójdzie jak z płatka!

Więcej na: http://www.gacasystem.pl/

 

Słuchmed badanie słuchu za darmo