Oszczędzaj na zakupie euro dzięki wymianie walut online

Kantor onlineWaluty można wymieniać korzystniej online.

Prowadzisz własną działalność gospodarczą, w ramach której rozliczasz się z zagranicznymi kontrahentami z różnych państw Europy? Stoisz więc przed koniecznością systematycznej wymiany waluty euro. Dotychczas kupowałeś europejską walutę wyłącznie w banku lub tradycyjnym kantorze? A czy zdajesz sobie sprawę z tego, że w ten sposób tracisz na każdej wymianie nawet około 8%? Warto więc jak najszybciej rozpocząć oszczędzanie, decydując się na wymianę waluty w internecie. Najlepsze kursy znajdziesz w społecznościowych serwisach walutowych.

Kupuj euro bez spreadu – szybko, tanio i wygodnie

Trudno o szybsze i wygodniejsze rozwiązanie niż kupowanie euro drogą online. Nie musisz w tym przypadku dojeżdżać do kantoru i tracić czasu na stanie w korkach. Walutę wymieniasz bez wychodzenia z domu, nawet w czasie kilkunastu minut. Wystarczy, że się zarejestrujesz, aktywujesz konto i zasilisz elektroniczny portfel wybraną kwotą pieniędzy. System automatycznie dobierze dla Ciebie najlepsze kursy, na podstawie ofert pozostałych użytkowników serwisu. Możesz również skorzystać z alternatywnej opcji, zamieszczając na giełdzie własną propozycję kursu. Transakcja będzie mogła zostać zawarta od razu po tym, jak inny uczestnik giełdy zgłosi komplementarną ofertę.

Wymiana waluty za pośrednictwem platform społecznościowych jest najtańsza m.in. dlatego, że ich właściciele nie zarabiają na spreadzie. Są jedynie pośrednikiem w transakcjach zawieranych przez tysiące zarejestrowanych użytkowników. Pobierają od nich symboliczną prowizję od każdej wymiany. Największy i najstarszy w naszym kraju serwis Walutomat ustalił ją na poziomie nie wyższym niż 0,2%. Uczestnicy giełdy notujący najwyższe obroty mogą ją dodatkowo obniżyć, nawet do 0,06%.

Jak kupować i wypłacać euro?

Korzystając z platformy Walutomat możesz samodzielnie zdecydować, czy przelejesz wymienioną walutę na rachunek walutowy czy pozostawisz w wirtualnym portfelu. W pierwszym przypadku nie zapłacisz żadnej dodatkowej prowizji, jeżeli dokonasz transferu na konto z listy najpopularniejszych polskich banków. Masz możliwość przelania środków bezpośrednio na konto swojego kontrahenta. Zarówno do Polski, jak i do ponad 30 europejskich krajów.

Zapoznaj się z notowaniami euro w internecie

Jesteś wzrokowcem i chcesz widzieć czarno na białym, że wymiana waluty w internecie faktycznie jest korzystna? Odwiedź więc koniecznie stronę pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/. Twoim oczom ukaże się interaktywny wykres z historycznymi notowaniami euro. Możesz porównać najlepsze kursy, zobrazowane na podstawie ofert użytkowników Walutomatu – z dowolnie wybranego przez Ciebie zakresu czasowego. Masz również możliwość zapoznania się z aktualnymi kursami w serwisie oraz zestawieniem ostatnich wymian. Ponadto na stronie znajdują się odnośniki do najnowszych komentarzy walutowych, opracowanych przez ekspertów.

Słuchmed badanie słuchu za darmo