Oszczędne wakacje – Jak podróżować przy małym budżecie?

tanie wakacjeTanie wakacje nie zawsze muszą kończyć się pod namiotem.

Każdego roku na letnie wakacje wyjeżdża coraz więcej Polaków, co świadczy o poprawie ich sytuacji materialnej. Jednak wciąż około 30% z nas zostaje w domach właśnie z powodu niewystarczającej ilości pieniędzy. Tymczasem na wakacyjny wyjazd wcale nie potrzeba dużej gotówki – wystarczy wiedzieć, jak oszczędzać na wakacje, a także jak je zorganizować, by nie przepłacać.

Jak zorganizować tanie wakacje?

Istnieje kilka prostych sposobów na to, by znacznie obniżyć koszt wyjazdu na wakacje.

  • Chcąc spędzić wakacje za granicą, wybierz najtańsze kierunki np. Grecję, gdzie tygodniowy pobyt kosztuje już od 1000 zł (z wyżywieniem 1500 zł).
  • Wakacje nad Bałtykiem nie muszą być drogie. Znajdź tanią kwaterę prywatną – pokoje w niższym standardzie w mniejszych miejscowościach można znaleźć już za 40 zł za noc od osoby.
  • Najtańsze są wakacje pod namiotem – za 2-osobowy namiot na kempingu we Władysławowie zapłacisz zaledwie 15 zł/ dobę, natomiast na chorwackich kempingach opłata za zajęcie stanowiska na okres tygodnia kosztuje już od 600 zł.
  • Noclegi za darmo też są możliwe – w ramach home exchange możesz zaproponować swoje mieszkanie na wakacje innym, którzy pozwolą ci w tym samym czasie spędzić wakacje w ich domu.
  • Tanie kwatery prywatne na całym świecie znajdziesz na portalu Airbnb.
  • Na wakacje za granicą wybieraj kierunki w pobliżu lotnisk, do których latają tanie linie lotnicze – bilet kup kilka miesięcy wcześniej, to zapłacisz przysłowiowe grosze.
  • Jeśli podróżujesz z rodziną lub znajomymi wybierz samochód – przy większej liczbie osób ten środek transportu najbardziej się opłaca.

Warto też pamiętać o najważniejszej zasadzie organizacji tanich wakacji – im wcześniej się do tego zabierzemy, tym lepiej.

Jak oszczędzić pieniądze na wakacje?

Nawet na tanie wakacje trzeba mieć jakąś gotówkę. Na ten cel warto więc jak najwcześniej zacząć odkładać pieniądze. Rachunek jest prosty: jeśli już we wrześniu zaczniesz odkładać co miesiąc 100, 150 lub 200 zł to do czerwca zbierzesz odpowiednio: 1000, 1500 lub 2000 zł. Jeśli na wakacje chcesz wyjechać z rodziną i zebrana suma okaże się niewystarczająca, zawsze możesz brakującą kwotę po prostu pożyczyć. Korzystną pożyczkę bez formalności znajdziesz dzisiaj w Internecie, bez konieczności odwiedzania banków czy biur kredytowych. Pożyczki online cieszą się dzisiaj ogromną popularnością i pewnie dlatego oferuje je już przeszło 40 serwisów.

Aby nie tracić czasu na sprawdzanie oferty każdego z nich, możesz odebrać pożyczki z serwisem Finratownik.pl , który na podstawie podanych przez klienta danych, w kilka sekund dopasowuje do nich najlepszą ofertę pożyczki. Wystarczy wypełnić kilka rubryk w formularzu online, by otrzymać propozycję najkorzystniejszej pożyczki. W zależności od potrzeb możesz w ten sposób zawnioskować o kwotę od 100 do nawet 5000 zł, a po otrzymaniu oferty od razu załatwić formalności. Wszystko odbywa się online na podstawie wyłącznie dowodu osobistego, a pożyczone pieniądze mogą trafić na Twoje konto nawet w 15 minut.

Wakacje należą się każdemu przynajmniej raz w roku, dlatego warto na nie odkładać pieniądze nawet przez wiele miesięcy. Warto też korzystać z naprawdę mnóstwa możliwości obniżenia kosztów noclegów czy podróży – tanie wakacje mogą być równie udane i niezapomniane, jak wczasy all inclusive w 5 gwiazdkowym hotelu!

Słuchmed badanie słuchu za darmo