Opiekunka osoby starszej – Dlaczego warto podjąć pracę za granicą?

Praca za granicą jako opiekunka seniora

Zastanawiasz się czy wyjechać do pracy za granicę w charakterze opiekunki osoby starszej? Dostrzegasz atuty tej pracy, jednak wciąż odczuwasz niepewność i tremę? Martwisz się jak poradzisz sobie z tęsknotą za bliskimi oraz czy podołasz opiece nad seniorem? Prezentujemy zalety pracy jako opiekunka osoby starszej poza granicami Polski, które ostatecznie powinny przekonać Cię do wyjazdu i rozpoczęcia, nowej, wspaniałej zawodowej przygody.

Jasne warunki współpracy

Nim podejmiesz ostateczną decyzję o wyjeździe, ustalasz szczegółowe warunki współpracy ze swoim przyszłym pracodawcą – zwykle rodziną seniora. Otrzymujesz informacje o stanie zdrowia seniora i oczekiwaniach rodziny odnośnie zakresu opieki. Sprecyzuj czy do Twoich obowiązków należeć będzie także sprzątanie, zakupy, gotowanie podopiecznemu. Zapytaj czy możesz liczyć na pomoc w opiece – np.: wizyty pielęgniarki czy opiekunki środowiskowej. Określ czas pracy oraz przysługujące Ci dni wolne. Precyzyjnie ustalone warunki współpracy pozwolą obu stronom uniknąć rozczarowań.

Pomoc agencji opiekunek

Co zrobić jeśli warunki, które zastaniesz na miejscu znacznie odbiegają od tych ustalonych przed przyjazdem? Niezwłocznie poinformuj o swoich zastrzeżeniach agencję. Pamiętaj, że nie jesteś sama i zawsze możesz liczyć na wsparcie ze strony agencji. To zwykle właśnie agencja załatwia wszystkie formalności związane z Twoim wyjazdem – zarówno dokumenty, jak i transport na miejsce pracy oraz powrotny.

Serdeczne relacje i przyjaźnie

Jedziesz do pracy i to nie ulega żadnej wątpliwości. Często zdarza się jednak, że opiekunki nawiązują serdeczne relacje zarówno z podopiecznym, jak i rodziną seniora, które niejednokrotnie przeradzają się w długoletnią przyjaźń i wzajemne odwiedziny nawet po ustaniu warunków kontraktu. Pamiętaj jednak, że Twój podopieczny to osoba starsza i schorowana, która za względu na swoje schorzenia nie zawsze jest łatwa w kontakcie i budowaniu relacji.

Lepsze zarobki

Decydując się na wyjazd za granicę, możesz liczyć na lepsze zarobi niż w Polsce za analogiczną pracę i zakres obowiązków. Miesięczne wynagrodzenie u naszych zachodnich sąsiadów za opiekę nad osobą starszą wynosi od 800 do 1500 Euro. Na wyższe wynagrodzenie możesz liczyć, jeśli posiadasz długoletnie doświadczenie bądź masz medyczne wykształcenie, dzięki czemu swojemu podopiecznemu zapewnisz także pomoc medyczną. Zwykle rodzina seniora zapewnia opiekunce dach nad głową oraz całodzienne wyżywienie.

Możliwość poznania języka i kultury

Wyjeżdżając do pracy za granicę masz szansę doskonale poznać język kraju docelowego, dzięki codziennemu kontaktowi z żywym, naturalnym językiem. Zdarza się, że rodziny seniorów finansują kurs języka obcego dla opiekunki. Decydując się na wyjazd powinnaś jednak znać język w stopniu komunikatywnym. Praca za granicą to szansa na poznanie lokalnej kultury i obyczajów. Starsze osoby są często skarbnicą wiedzy o ciekawych historiach – nie tylko rodzinnych. Przysługujący Ci czas wolny to okazja do poznania i odwiedzenia okolicznych atrakcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy opiekunki osoby starszej? Poznać realia tej pracy? Przeczytać relacje i opinie osób pracujących w tym zawodzie? Wejdź na: http://opiekunki24.pl/