Opieka dla chorych na Alzheimera

Dom seniora AlzheimeraOpieka dla chorych na Alzheimera i demencję będzie gwarantowana w Otwocku przez Origin Polska

Opieka nad osobą dotkniętą chorobą Alzheimera wymaga wiedzy, cierpliwości i czujności 24 godziny na dobę. Mówi się, że choroba Alzheimera nie dotyczy tylko chorego, ale to choroba całej rodziny. Często jedynym ratunkiem dla chorego jest zapewnienie całodobowej, specjalistycznej opieki poza miejscem zamieszkaniem seniora.

Ośrodek dla chorych dotkniętych demencją, w tym chorobą Alzheimera w Otwocku

Od listopada 2016 r w Otwocku Soplicowie w województwie mazowieckim trwa budowa Specjalistycznego Ośrodka Opieki i Rewalidacji w Demencji i Problemach Neurologicznych, będącego inwestycją Origin Otwock 1 S.A., należącą do grupy Origin Polska – siostrzanej  firmy kanadyjskiej spółki Origin Active Lifestyle Communities.

Ośrodek dla chorych dotkniętych demencją, w tym chorobą Alzheimera, szczególnie w drugiej i trzeciej fazie choroby będzie dysponował 120 miejscami opieki całodobowej oraz 30 miejscami opieki dziennej. W kompleksie mieścić się będzie specjalistyczna przychodnia lekarska geriatryczno – neurologiczna oraz nowoczesne zaplecze rehabilitacyjno-terapeutyczne – dostępne także w systemie ambulatoryjnym dla osób spoza ośrodka.

Będzie to pierwszy tak nowoczesny w Polsce obiekt  specjalistyczny. Ośrodek jest zaprojektowany i wyposażony zgodnie z najnowszymi trendami architektury terapeutycznej, stosowanymi od dawna w Kanadzie i USA.

Zajęcia terapeutyczne dla chorych z Alzheimerem, demencją

Ze względu na fakt, iż aktywność chorych w ciągu dnia jest niezwykle istotna dla łagodzenia objawów demencyjnych, w ośrodku zaprojektowano przestrzenie i pomieszczenia wspólne, gdzie chorzy będą uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych aktywizujących procesy myślowo pamięciowe. Zastosowane zasady architektury terapeutycznej, uwzględniające układ funkcjonalny wnętrz, wystrój, kolorystykę, zróżnicowanie faktur, odpowiednie oświetlenie i nieprzypadkowe wyposażenie  umożliwią chorym lepszą orientację i wpłyną na zmniejszenie stanów napięcia i poprawę samopoczucia. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie agresji i depresji chorych, a tym samym redukcja cierpienia spowodowanego chorobą.

Obecnie w obiekcie trwają prace wykończeniowe, a wkrótce rozpocznie się etap wyposażania. Otwarcie ośrodka przewidziane jest w połowie 2018 roku.

Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami, konsultacją lub ofertą opieki w ośrodku w Otwocku zapraszamy do kontaktu:

Centrum Informacji i Konsultacji Origin

infolinia +48 797 606 112

e-mail: info@originpolska.com