Opieka całodobowa – W trosce o zdrowie i dobro seniorów

Opieka całodobowa dla senioraOpieka całodobowa dla seniora

Poszukujesz opiekunki dla osoby starszej? W takim razie rozważ możliwość opieki całodobowej. Jesień życia to czas, który – z założenia – powinien być momentem odpoczynku, spokoju i bliskości odczuwanej ze strony ukochanych osób.

Niestety, obecnie zdecydowana większość ludzi jest na tyle zapracowana, iż z trudnością znajduje choćby chwilę wolnego czasu, którą mogłaby poświęcić seniorom. I choć wydaje się to zrozumiałe, to jednak należy mieć na uwadze, iż osoby starsze, nie mające wsparcia w rodzinie, często nie są w stanie zadbać o własne, choćby podstawowe potrzeby. Liczne choroby, a często również kiepska kondycja psychiczna sprawiają bowiem, że wykonywanie nawet najbardziej prozaicznych czynności może okazać się po prostu niemożliwe. Co zrobić w takiej sytuacji? W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem często okazuje się pomoc ze strony profesjonalnych opiekunek.

Rynek opiekunek osób starszych

Obecnie rynek opiekunek dla osób starszych wręcz pęka w szwach. Niestety, w praktyce często okazuje się, że wspomnianym opiekunkom brak kwalifikacji, a nawet… czasu, który mogłyby poświęcić na opiekę nad seniorem. Gdzie wobec tego szukać wykwalifikowanej pomocy? Między innymi na stronach branżowych serwisów i firm, w których ofercie znajduje się opieka nad osobami starszymi. A jakie cechy wyróżniają profesjonalną opiekunkę dla osób starszych?

Jeśli pragniesz zagwarantować najbliższym najwyższej jakości opiekę, to w pierwszej kolejności wybieraj firmy, które świadczą swoje usługi w domu chorego. Należy bowiem pamiętać, iż umieszczenie seniora w domu opieki często związane jest z ogromnym dyskomfortem psychicznym, a nierzadko również stresem. Przecież nikt z nas nie chciałby wyprowadzać się z pełnego wspomnień domu do dosłownie jednego pokoju, na dodatek zlokalizowanego w obcym mu pensjonacie.

W Polsce przykładem firmy, której specjalnością są tego typu usługi, jest Opieka Credo. Głównym obszarem działania firmy jest opieka całodobowa w Krakowie oraz w okolicznych miejscowościach. Opiekowanie się osobami starszymi wymaga przede wszystkim posiadania doświadczonej kadry specjalistów, którzy dzięki swojej dyspozycyjności oraz zatrudnieniu w cyklu zmianowym, są w stanie zapewnić możliwość ciągłego świadczenia usług, zarówno w dzień jak i w nocy. Firma Opieka Credo posiada taki zespół specjalistów, którzy są w stanie zapewnić sprawne realizowanie opieki nad osobami starszymi w warunkach domowych. Nawiązanie współpracy w takim modelu staje się bardzo dużym ułatwieniem, szczególnie dla rodzin opiekujących się bliskimi osobami w wieku senioralnym.

Kolejnym, niezwykle ważnym czynnikiem jest czas, jaki opiekunka może poświęcić na opiekę nad seniorem. Kilka godzin w ciągu doby może okazać się niewystarczające. Z tego względu warto wybierać firmy gwarantujące opiekę całodobową. Dzięki temu mamy pewność, że zarówno w ciągu dnia, jak i nocy, przy bliskiej nam osobie jest ktoś, kto w razie potrzeby udzieli jej niezbędnej pomocy. Naturalnie opieka całodobowa posiada również całe mnóstwo innych, niekwestionowanych zalet.

Po pierwsze, profesjonalna opiekunka dba o nastrój chorego, dzięki czemu polepszeniu ulega stan zdrowia psychicznego. Poza tym opiekunka seniora pomaga w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak toaleta, przygotowanie posiłku czy zmiana odzieży. Co jednak najistotniejsze to fakt, iż opiekunka pilnuje częstotliwości zażywanych leków, a w razie pogorszenia stanu zdrowia informuje rodzinę czy też lekarza.

Warto dodać, iż opiekunki zatrudnione w profesjonalnych firmach, takich jak chociażby Home Care Service to osoby, dla których praca jest zdecydowanie czymś więcej, niż tylko sposobem zarobkowania. Tym, co wyróżnia pracowników HCS jest autentyczne i niewymuszone zaangażowanie w wykonywane obowiązki. Zatrudnione w Home Care Service osoby to ludzie empatyczni, pełni zrozumienia dla zwyczajów i przyzwyczajeń seniorów. Naturalnie każdy z pracowników posiada wieloletnie doświadczenie w opiece nad ludźmi starszymi oraz udokumentowane, potwierdzone kwalifikacje.