Okulary ajurwedyjskie – Jak działają i jak ich używać? Czy warto?

Okulary ajurwedyjskie - Dlaczego warto spróbować?

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc cieszyć się dobrym wzrokiem do późnych lat starości, jednakże coraz więcej młodych osób ma wady wzroku uniemożliwiające im wręcz wykonywanie codziennych czynności bez założenia okularów.

Okulary ajurwedyjskie

Prawda jest taka, że wraz z wiekiem nasz narząd wzroku słabnie, a obraz staje się coraz mniej ostry, ale procesy starzenia się można próbować zahamować. Oprócz dobrze zbilansowanej diety i prowadzenia zdrowego trybu życia można podjąć próbę poprawy wzroku sięgając po okulary ajurwedyjskie. Służą one do korekcji krótko- i dalekowzroczności czy nawet starczowzroczności.

Czym są okulary ajurwedyjskie i jak one działają?

Obecnie coraz więcej osób zmaga się z zaburzeniami widzenia i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że można sięgnąć po proste sposoby na poprawienie wzroku i odnotować poprawę już w przeciągu kilku tygodni. Popularnym i domowym sposobem będą tutaj okulary ajurwedyjskie.

Są one pozbawione tradycyjnych soczewek, zamiast których zastosowano przesłony z dziurkami. W ten oto sposób możliwe jest trenowanie oczu i walczenie z wadą wzroku w sposób całkowicie naturalny. Na uzyskanie pożądanych efektów mogą liczyć nawet osoby z poważnymi zaburzeniami widzenia. Regularne noszenie okularów z dziurkami sprawia, że mięśnie oczu odzyskują swoją naturalną ruchliwość i dodatkowo poprawia się ich ukrwienie. Dzięki ograniczeniu widzenia peryferyjnego ruchliwość gałek ocznych jest bowiem stymulowana, czego rezultatem jest ich wydajniejsza praca.

Przez pierwsze dni użytkowania okularów ajurwedyjskich należy nosić je przez kilka minut, a wraz z upływem czasu stopniowo wydłużać ten okres o kolejne pięć minut. Po osiągnięciu już pożądanych efektów, zaleca się powtarzać ćwiczenia raz do dwóch razy w tygodniu przez co najmniej kwadrans dziennie. Taki profilaktyczny trening pozwoli ustrzec się przed ponownym pogorszeniem się wzroku.

Okulary z dziurkami na pomoc seniorom

Specjalny wzór stosowany obecnie na okularach leczniczych jest wykorzystywany z powodzeniem od tysięcy lat. Nie trzeba przy tym martwić się żadnym dyskomfortem w postaci pomniejszonego czy powiększonego obrazu. Starzenie się narządu wzroku jest naturalnym procesem fizjologicznym, jednakże nie oznacza to, że na przysłowiowe stare lata nie można cieszyć się dobrym wzrokiem. Okulary ajurwedyjskie dają naturalne wsparcie i mogą one być stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym pogarsza się wzrok po zmierzchu czy po pracy przy komputerze oraz borykających się ze zmęczonymi oczami. Po okulary ajurwedyjskie mogą śmiało sięgać także osoby noszące okulary soczewkowe, dzięki czemu ich oczy będą mogły od nich odpocząć. Korzyści płynące z noszenia okularów ajurwedyjskich odnotowują zarówno osoby zmagające się z krótkowzrocznością, jak i dalekowzrocznością. Służą one także do korekcji problemów w postaci starczowzroczności, a według niektórych doniesień nawet wczesnego etapu zaćmy.

Okulary ajurwedyjskie i inne produkty ajurwedyjskie kupisz w ZielonySklep.com

Opinie o okularach ajurwedyjskich

Chociaż początki przygody z okularami z dziurkami mogą sprawiać pewne trudności, to jednak wraz z upływem czasu gałki oczne przyzwyczajają się do nowego rodzaju wysiłku i możliwe staje się dostrzeganie większej ilości szczegółów w otoczeniu. Osoby regularnie noszące okulary ajurwedyjskie potwierdzają, że ich oczy funkcjonują efektywniej. Pojawia się także ukojenie ze względu na redukcję efektu zmęczenia na skutek intensywnego korzystania z narządu wzroku. Pierwsze efekty z noszenia okularów ajurwedyjskich w postaci polepszenia ostrości wzroku użytkownicy zauważają już po ich pierwszym założeniu. Bardziej wyraźne efekty natomiast daje się zaobserwować po trzech do pięciu dni codziennego używania. Z kolei “stałe” efekty są już zauważalne po upływie około sześciu tygodni stosowania. Tego typu korzyści odnotowują osoby, które noszą okulary codziennie przez okres sześciu tygodni przez dwie godziny dziennie. Z całą pewnością warto zatem spróbować i przekonać się na własne oczy.