Soczewki kontaktowe jako alternatywa dla seniora zamiast okularów korekcyjnych

okulary korekcyjne - twoje soczewkiSoczewki to dobra alternatywa dla okularów korekcyjnych.

Soczewki kontaktowe czy okulary korekcyjne dla seniora? Na to pytanie często próbują sobie odpowiedzieć zwłaszcza osoby niedoświadczone, u których niedawno wykryto wadę wzroku. Wówczas pojawia się największy dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego środka korekcyjnego, gdzie uruchamiane są wszelkie możliwe stereotypy. W poniższym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości i pomożemy podjąć dobrą decyzję.

Okulary korekcyjne a soczewki

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wygodę, ponieważ w przypadku standardowego środka korygującego w postaci okularów można mieć poważne wątpliwości. Niestety przeszkadzają one osobom aktywnym fizycznie, które regularnie uprawiają różnego rodzaju sport i nie mają możliwość jednoczesnego noszenia okularów, ze względów bezpieczeństwa. Wówczas niedokładnie i nieostre widzenie pogarsza efekty pracy, a nawet zniechęca do podejmowania kolejnych wyzwań. Trzeba przyznać, że soczewki kontaktowe przynoszą o wiele więcej swobody, gdyż nie musisz martwić się ani o nieustanne poprawianie ani parowanie przy zmianie temperatury powietrza. Takie rozwiązanie okazuje się skuteczne i wygodne nie tylko dla sportowców, ale również osób pracujących w bardziej „ruchliwych” zawodach czy pozostałych, dla których szczególnie ważny jest nieskazitelny wizerunek. Niestety bardzo często okulary odbierane są jako element niesprzyjający ludzkiej urodzie, dlatego soczewki, a zwłaszcza kolorowe są tak cenione wśród tej grupy odbiorców.

Jednak trzeba pamiętać, aby kupować oba środki korekcyjne w sprawdzonych źródłach, by zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom, dlatego z czystym sumieniem możemy polecić https://www.twojesoczewki.com, gdzie znajdziesz bardzo szeroką ofertę środków korygujących oraz innego rodzaju soczewek zmieniających Twój kolor oczu.

Jeśli nadal jesteś niezdecydowany, warto wspomnieć również o komforcie widzenia, gdzie w przypadku okularów odległości mogą być nieco zniekształcone, tym bardziej że oko obracając się wymaga ostrości we wszystkich perspektywach. Właśnie soczewka umożliwia prawidłowe spostrzeganie wszelkich detali, aczkolwiek jej minusem jest zazwyczaj brak posiadania różnego rodzaju filtrów i powłok antyrefleksyjnych, fotochromowych czy innych, co oczywiście mogą posiadać specjalne okulary. Jak widać soczewki i tak stanowią o wiele lepsze rozwiązanie, dlatego w dalszej części obalimy kilka mitów dotyczących ich struktury, działania i możliwości użytkowania.

Cała prawda o soczewkach

brzydkie okulary u seniora

Starsze osoby mogą również nosić soczewki kontaktowe.

Dla wszystkich osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia ze szkłami kontaktowymi radzimy zapoznać się z poniższą charakterystyką i zasadami ich użytkowania oraz pielęgnowania. Przede wszystkim warto zacząć od faktu, iż masz możliwość wyboru pomiędzy soczewkami korekcyjnymi a tak zwanymi zerówkami, które najczęściej przybierają różne odcienie lub wzory. Natomiast te pierwsze dzielą się, ze względu na długość użytkowania, a mianowicie: jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne i roczne. Każdy typ posiada odrębne sposoby pielęgnacji, co wynika przede wszystkim z zapobiegliwości przeciwko wszelkim infekcjom. Zdecydowanie najbardziej sterylne i higieniczne są jednodniowe soczewki, które po całym dniu noszenia możesz spokojnie wyrzucić i nie martwić się o jakiekolwiek rytuały czyszczenia. Jednakże w przypadku pozostałych należy codziennie je dezynfekować i nawilżać w specjalnym płynie, dzięki czemu zachowają swoje pierwotne właściwości i zapewnią Twoim oczom komfort.

Oczywiście za każdym razem należy głównie stosować się do zaleceń producenta, który pokrótce opisuje i wyjaśnia kolejne etapy pielęgnacji https://www.twojesoczewki.com/23-soczewki-kontaktowe

Co więcej, soczewki mogą korygować różne wady wzroku, w tym również astygmatyzm czy „starczowzroczność”, dlatego dobrze jest skonsultować się z okulistą w kwestii dobrania odpowiedniej pary. Wszelkie mity dotyczący trudności w ich zakładaniu czy niebezpieczeństwie związanym z ich noszenie są nieprawdziwe. Nie ma najmniejszej szansy, aby szkło uszkodziło Twoje oczy czy sprawiało dyskomfort, a ich zdejmowanie czy zakładanie trwało więcej niż minuta. Oczywiście osoby początkujące muszą najpierw nabrać wprawy, aczkolwiek jeśli tylko pokonają swój strach przed dotknięciem oka palcem, wszystko pójdzie o wiele szybciej i sprawniej. Najważniejszy jest wybór zaufanego producenta, który oferuje najlepszej jakości soczewki nawilżające i niewyczuwalne dla ludzkiego oka.

Słuchmed badanie słuchu za darmo